Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar PX İŞARETİ MİHRAPLAR V İŞARETİ

PX İŞARETİ MİHRAPLAR V İŞARETİ

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Mesaj Cmt Eki 19, 2013 8:17 am

Resim

Mesaj Cmt Eki 19, 2013 10:02 pm

bu taşın en fazla 5 mt etrafını geçme bşluk ara yerin kesin ve başka fotoları varsa ekle...
Eklentiler
untitled.JPG
***İNANCA SAYGI DÜŞÜNCEYE ÖZGÜRLÜK***

Mesaj Cmt Eki 19, 2013 11:00 pm

P=Lâtin veya Roma alfabesinin 15.harfi. (eski yunancada p Rho yani Roe diye okunur)
X=Roma rakamıyla10 dur.
V= " " 5 dir.
Şimdi burda harf ve rakamlarla şifrelenmiş , mesafe ve yön tayini var.Bunun üstünde çalışıp konuya tekrar döneceğim.Yanlış yönlendirmek istemem.Sende bu arada geniş açılı fotolarla yardımcı olursan iş kolaylaşır. Başarılar.
"BEN BİR GİZLİ HAZİNEYDİM, BİLİNMEMİ DİLEDİM İNSANLARI VE CİNLERİ YARATTIM"
2863 SAYILI KANUNA GÖRE KAÇAK KAZI SUÇTUR

Mesaj Pzt Eki 21, 2013 8:20 am

üstat bunun üstünde 3 tane mihrap var 100m aralıkla dagın çevresinde

Resim

Resim
Resim

Mesaj Pzt Eki 21, 2013 11:23 am

x ölçüleri ni verebilirim sag alt tarafı 10cm sol alt taraf11 sag üst 15 sol üst 14cm üstat

Mesaj Prş Eki 24, 2013 2:13 pm

P dediğiniz işaretin kareden aşağı doğru olan alt çizgisini ölçün kaç santim geliyor..sayıyla ne çıktıysa baktığı yöne doğru o sayı kadar adımlayın bakalım ordada farklı bir işaret bulabilecekmisiniz...çünkü o yönde ikinci vede tamamlayıcı son nokta işaretini bulmak zorundasınız..burası eskiden kullanılmış bir maden yeri veya dahada farklı ve önemli amaçlar için kullanılmış yerde olabilir...allah kolaylıklar versin.....
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

Mesaj Cmt Eki 26, 2013 12:46 am

leon yazdı:
P dediğiniz işaretin kareden aşağı doğru olan alt çizgisini ölçün kaç santim geliyor..sayıyla ne çıktıysa baktığı yöne doğru o sayı kadar adımlayın bakalım ordada farklı bir işaret bulabilecekmisiniz...çünkü o yönde ikinci vede tamamlayıcı son nokta işaretini bulmak zorundasınız..burası eskiden kullanılmış bir maden yeri veya dahada farklı ve önemli amaçlar için kullanılmış yerde olabilir...allah kolaylıklar versin.....

Ustam maden yeri olduğu kanaatine varmanıza sebeb acaba nedir? Birde bu gerçekten p mi, yoksa başka bir işaretmi? Saygılarımla.
"BEN BİR GİZLİ HAZİNEYDİM, BİLİNMEMİ DİLEDİM İNSANLARI VE CİNLERİ YARATTIM"
2863 SAYILI KANUNA GÖRE KAÇAK KAZI SUÇTUR

Mesaj Çrş Eki 30, 2013 8:25 am

işaretten başka işaret yok tepenin üstünde üçgen var penin dogusun da 100m falan kuyu var güneyinde kuyu var kuyu kayaya yapılmış sarnıç gibi kuyunun üzerin de sunak var veya oyma yaklaşık 30cm derinlikte 25cm çapında 150 m altıda hayvan baglama taşları var ...burası bi papaz mezarı veya ayin yeri mi............saygılarımla

Sonraki

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar