Forum ana sayfa Define Cihazları DEDEKTÖRLER HAKKINDA SÖYLEYECEKLERİM VAR DEDEKTÖR

DEDEKTÖR

DEDEKTÖRLER HAKKINDA SÖYLEYECEKLERİM VAR

Mesaj Cum Ara 30, 2011 2:35 pm

Arkadaşlar ben bu işe yeni başlayacam nasip olursa ve sizin yardımlarınıza ihtiyacım var nasıl bir dedektör almalıyım bilmiyorum farklı modeller inceleme şansım oldu azda olsa bir fikir oluştu ancak tam emin olamadım sizlerin tecrübelerinizden de faydalanmak istedim bana yardımcı olursanız size minnettar kalacağım şimdiden teşekkürler.

Mesaj Cum Ara 30, 2011 8:32 pm

önçelikle doğada işaret aramalısın en iyi dedektör işarettir sonra çözümünü iyi bil ondan sonra dedektör almaya karar verdiğinde makinenin eğitimini çok iyi al eğer eğitimini tam almassan şuna benzer çebinde ehliyetin var ama kapındaki arabayı kullanamıyorsun

Mesaj Cmt Oca 07, 2012 9:35 am

redkit verdiğin cevap için tşk ancak yeterince aydınlanamadım saten bir işaretim var onun için cihaz almayı düşünüyorum sadece nasıl bir cihaz alayım ona karar veremedim yani param boşa gitmesin istiyorum mesela birkaç kişi GPR sistem tavsiye ediyor Bazıları ise VLF den başkası hikaye diyor ne yapsam bilemedim

Mesaj Cum Haz 15, 2012 11:24 pm

Değerli kardeş izin verirsen bende birkaç şey söylemek isterim,
Öncelikle bu işe yeni başlayacağını söylemişsin.
Ben derim ki:
Bu iş merak, araştırma, okuma , öğrenme , gezme ve görebilme işidir. ( bana göre )
Yani bu işin bilen herkesin de onaylayacağı gibi , tecrübe işidir.
Tabi düşüncelerine kimse karşı çıkamaz,
ama bir sürü paralar ödeyip te cihaz almak yerine , işin zevkine vararak, hem öğrenip hem de araştırı yaparsan
emin ol cihaza ihtiyacın dahi kalmayacaktır.Usül ve teknikleri, bu sitedeki yöneticiler bana göre gayet iyi veriyor.
hiç bilmeyen birisi bile şu sitede 3-5 gün dolaşsın araştırı yapsın , aklında bu işle ilgili bir kroki oluşabilir.
Şunu belitmeliyim, cihazla nokta tespiti yapılmaz mı ? gayet te yapılır. ( ama tarayacağın yeri biliyorsan )
Benim sözüm bu kadar.
Kolay gelsin...

Mesaj Prş Eyl 06, 2012 12:01 pm

st.KYDNOS yazdı:
Değerli kardeş izin verirsen bende birkaç şey söylemek isterim,
Öncelikle bu işe yeni başlayacağını söylemişsin.
Ben derim ki:
Bu iş merak, araştırma, okuma , öğrenme , gezme ve görebilme işidir. ( bana göre )
Yani bu işin bilen herkesin de onaylayacağı gibi , tecrübe işidir.
Tabi düşüncelerine kimse karşı çıkamaz,
ama bir sürü paralar ödeyip te cihaz almak yerine , işin zevkine vararak, hem öğrenip hem de araştırı yaparsan
emin ol cihaza ihtiyacın dahi kalmayacaktır.Usül ve teknikleri, bu sitedeki yöneticiler bana göre gayet iyi veriyor.
hiç bilmeyen birisi bile şu sitede 3-5 gün dolaşsın araştırı yapsın , aklında bu işle ilgili bir kroki oluşabilir.
Şunu belitmeliyim, cihazla nokta tespiti yapılmaz mı ? gayet te yapılır. ( ama tarayacağın yeri biliyorsan )
Benim sözüm bu kadar.
Kolay gelsin...

Üstad qüzel anlatmışsın ;) Ama nokta vuruş için teknolji kullanman qerekir ;)

Tecrübe + Tarihi bilqi + Teknoloji = Kesin Sonuç

Sayqılar
Nokta (.) Kadar Menfaat İçin Virqül (,) Gibi Eqilme ..!

Mesaj Prş Eyl 06, 2012 9:26 pm

kardes cihazlarin hepsi ayni bir bobinle calisiyor özellikleri baska bence normal al ,,,,,,,ben pahaliya kacdim ama daha tadini alamadan almanyaya döndüm makine yatiyor tr de,,,ben istanbuldun ekranli makro aldim fena deyil biraz pahali belki ama ,sen bilirsin birde bu makine var bende bu süper birmakina bosa ötmedi hic bunu tr de bulabilirsen kacirma al....Whites IDX-Pro TURBO..suanki almanyadaki fiyati ((((((648.-Euro)))))

Mesaj Sal Tem 16, 2013 1:50 pm

Slm millet, yaklaşıl bir sene önce siz değerli üstadlardan yardım istemiştim, arkadaşlar elinden geleni yaptılar bu uyarılar ışığında birde kendi tecrübelerimi birleştirerek bir şeyler yapmaya çalıştım; bir cihaz aldım ilk dönemler cihazın bir iş yapmadığını düşünüyordum sonra bir müddet sonra aslında ben cihazı kullanamadığımı gördüm cihazı aldığım yerden yardım istedim bana arazi şartlarında eğitim verdiler ve gerçekten çok faydalı oldu yani en azından toprağın altında olan metalleri buluyordum tek eksik istediğim kadar değerli olanları bulamamıştım tabi bu cihazla ilgili değildi benim definecilik bilgim eksikti onuda yavaş yavaş aştım şunu gördüm iyi bir defineci olmak için, Jeoloji + Arkoloji + Tarih + Teknolojiden azda olsa anlamak gerekiyor sonrası nasip tabi şimdi bana bu bilgileri veren sizlere ve cihaz aldığım firmaya sürekli dua ediyorum.

Mesaj Prş Ara 26, 2013 2:33 pm

kanboga yazdı:
Slm millet, yaklaşıl bir sene önce siz değerli üstadlardan yardım istemiştim, arkadaşlar elinden geleni yaptılar bu uyarılar ışığında birde kendi tecrübelerimi birleştirerek bir şeyler yapmaya çalıştım; bir cihaz aldım ilk dönemler cihazın bir iş yapmadığını düşünüyordum sonra bir müddet sonra aslında ben cihazı kullanamadığımı gördüm cihazı aldığım yerden yardım istedim bana arazi şartlarında eğitim verdiler ve gerçekten çok faydalı oldu yani en azından toprağın altında olan metalleri buluyordum tek eksik istediğim kadar değerli olanları bulamamıştım tabi bu cihazla ilgili değildi benim definecilik bilgim eksikti onuda yavaş yavaş aştım şunu gördüm iyi bir defineci olmak için, Jeoloji + Arkoloji + Tarih + Teknolojiden azda olsa anlamak gerekiyor sonrası nasip tabi şimdi bana bu bilgileri veren sizlere ve cihaz aldığım firmaya sürekli dua ediyorum.

dedektörün ismini ve firma ismi verde bizde dua edelim.
HAMDOSUN DİYEBİLENLER OLARAK HZ.MUHAMMED MUSTAFA(S.A.V.)ÜMMETİNDENİZ .HZ. ADEM( A.S.) VE İSA (A.S) DUASI ÜMMET OLMAKTI HZ. İSA(A.S.) DUASI KABUL OLUNDU. BİZ İSE DUA ETMEDEN ÜMMET OLDUK ELHAMDÜLİLLAH!HERŞEYİ YASAL YAPALIM EMİ.

Mesaj Prş Ara 26, 2013 6:38 pm

ahmetalmanya yazdı:
kardes cihazlarin hepsi ayni bir bobinle calisiyor özellikleri baska bence normal al ,,,,,,,ben pahaliya kacdim ama daha tadini alamadan almanyaya döndüm makine yatiyor tr de,,,ben istanbuldun ekranli makro aldim fena deyil biraz pahali belki ama ,sen bilirsin birde bu makine var bende bu süper birmakina bosa ötmedi hic bunu tr de bulabilirsen kacirma al....Whites IDX-Pro TURBO..suanki almanyadaki fiyati ((((((648.-Euro)))))

.............................ALLAH SANA AKLI FİKİR VERSİN AHMET USTA BURASI TÜRKİYE İNSANLAR GEÇİMİNİ ZOR SAĞLIYOR HERKES EKMEĞİNİN DERDİNDE SİZ KALKMIŞSINIZ VAY EFENDİM ALMANYADA YOK VİTES YOK ŞANZUMAN HEMDE DÜNYACA YURA PARA ALLAH AŞKINA TÜRKİYEDE YAPAILABİLECEK BİR ŞEYMİ BİZE GELMİŞ GAVURUN ALETİNİN PAZARLAMASINI VEYA ELİNDE KALMIŞ İŞE YARAMAYAN MAKİNANIN PAZARLAMASINI YAPIYORSUN..ALMANYADA HEP BÖYLEMİ YAPIYORLAR..AHMET EFENDİ BİBLİYECEK BAŞKA MERKEP ARA SEN İSTERSEN..BIRAK İNSANLARLA DALGA GEÇMEYİ SANA RAST GELE ..........................
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

Dön DEDEKTÖRLER HAKKINDA SÖYLEYECEKLERİM VAR