Forum ana sayfa Define Cihazları Toprak Altı Görüntülü Radarlar define isaretlerinize tam yorum-ve yer tespiti yapan radar a

define isaretlerinize tam yorum-ve yer tespiti yapan radar a

Toprak Altı Görüntülü Radarlar hakkındaki forum

neymis bu makinenin ismi merak ettim valla.

slm ben trakyadan yazıyorum elimde bir çok yer var iletişime geçersen gösterebilirim

define babasi yazdı:
leon kardesim almanyadan selamlar senin yazmis oldugun alet bilgisi yanlisdir bu radar tipi alet yerin altindaki aramis oldugunuz her ne ise onlarin tam yerini metre ile tespit eder size sinyal olarak belirtir yüzde yüz bulma özelligine sahip bir alettir yer altindaki 500 metre sinyal almali ve herseyi özeligiyle ayir eden alman yapimi bir radar aletidir suan piyasada sadece 5 tane bulunmakdadir.altini ayirt eden yani söyle külcemi parami yoksa ziynet esyasimi taki maki vs-iskelet kemigi gösteren bunuda yerin altinda iskeletim durus sekilini bile anlayabileceginiz sekilde gösterir.yani ne aradiginiza bagli önce arazide en cok aramis oldugunuz her neyse oraya yönelir ondan birkac dakika sonra diger onun ufagina yönelir yani büyükden kücüge mal tespiti yer tespiti yapar baska soracak bir durum var ise buyurun sorun anlatmak aydinlatmak basim üstüne yeterki Rabbim fakir fukaraya isik sacsin bulsunlar ama devletimizede vergisini versinlerki öbür dünyada herkezin mebalini almasinlar Allahima emanet olun saygilarimla-
...................................Değerlikardeşim insanız düşer beşeriz ama malum mesleğim icabı bizlerinde kullandığı aletlerin aynısı olduğu için sadece bilgi amaçlı olarak acaba bumudur diyerek sadece kendi bilgilerimi paylaşmak istedim ...elbetteki teknoloji her gün son safada ilerlemektedir.elbetteki daha gelişmiş aletler denenerek ileriye dönük sistemlerle geliştirilipte yapılmaktadır.illaki benzeyecek diyede bir konuda değildir....ben sadece benimde kullandığım alete yakın bir sistem gördüğüm için açıklama hissinde bulundum.....onun için malum burası bir bilgi paylaşım sitesidir....ben sadece bildiklerimle yola çıkarak bazı noktalrı vede bilgileri aydınlatmak için yazdım ...hepsi bundan ibarettir.....allaha emanet olun.... .saygılarımla..........Leon hoca..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

define babası madem %100 buluyorduda sen niye bu 23 yılında bişey bulamadın. millaeti kandrımayın kardeşim burda daha adam akıllı yorum görmek istiyoruz

cıhazlar yuzeysel ararbunu bılmeyen defınecı bosa cabalar alan taramalar 10 mt kadar ıner arayacagınız yerı bılırsenız 100 ,90 degıl 100,100 bulursunuz yannız alan taramayı ıyı ogrenmelısınız

10 metreyi net bir şekilde görüntüleyen aleti kaça alabiliriz arkadfaşlar yardım lütfen

kahraman3646 yazdı:
10 metreyi net bir şekilde görüntüleyen aleti kaça alabiliriz arkadfaşlar yardım lütfen

bu cahaz Jeofizik muhendislerinin kullandıgı dunyadaki en gelismis bir chazdır alman yapımıdır almanya da satıs fiyatı 8bin evro turkiyede 15 bin evro birde cakmaları var bulgar yapımı taklitlerden uzak durun kullanımı zordur analızide zor
gelismis bir chaz y
er altı boslukları oda mezarlar icin mukenmeldir

http://www.emfad.de/EMFAD_-_UG_12/emfad_-_ug_12.html

Arkadaslar özelikle gpr trü radar türü cihaz almak ısteyenler merakı olanlar yazımı dikkatlice okumanızı tavsiye diyorum yaklaşık 10 yıldır görmedim cihaz kullanmadım cihaz kalmadı bu arada görüşmediğim elektronik mühendisi yazılım uzmanı profosörler de dahil olmak üzre pek çok kişi hatta üreten firmalar lada cok defa kanki oldum ..şimdi boşuna paranızı çar çur etmeyin..

radar türü çalışan cihazlar yere sinyal verır geri çarpar ve onu pc ye aktarıp bir şekil verir,sende buna göre orda ne oldugunu algılarsın ne hikmetse aynı yerı bır daha cekdıgınde yerı metresi ve ne oldugu degişir çünkü kımıldaman yanlış bi hareketin buna etkendir,ayrıca havadaki nem yerdeki nem yakınındaki manyetik alan hersey buna etkendir,

bunlara yazılım yüklenirken altın haric yaklasık 200-300 arası elemente duyarlı yazılım cakılır ama içinde ne hikmetse bir tek altın yoktur,ayrıca derınlık yok 10 metre hikaye bunlar kanmayın, ünlü bir firmada bu cıhazı cıkartan bir mühendis aynen şunu demişdir alın bir yarı elketronık bir dedektor hassasıyetını arttırın yazılımını ayrıstırın engüzel makınadır oda 2 metreyi yine gecemes demişdir:)

cihaz elbette var kaliteli mermer yataklarını bulmak ıcın geliştirilen malaramac tarzı makınalar vardır ama bunların amacı defıne degıl sanayıdır kullanmakda uzmanlık ıster ayrıca pahalıdır benden söylemesı ..

selamlar enfadlar türkiyede en fazla fiatı oniki ile onbeş bin tl arasında..ayrıcada enfadlar la yapılan çekimlerdeki elde edilen görüntülerlinde sadece renkli boyutsal düzeyde maddeleri sadece kütle şeklinde gösterir..her özelliğin olduğu bir görüntü vermez..en fad sadece fizik cihazıdır ..bununla pek define bulan olmamıştır..................
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

selam bir şey sorabilirmiyim forumda yeniyim

Sonraki

Dön Toprak Altı Görüntülü Radarlar