Forum ana sayfa Define Cihazları Toprak Altı Görüntülü Radarlar DEFİNE ARAMA SİSTEMLERİ NELERDİR?

DEFİNE ARAMA SİSTEMLERİ NELERDİR?

Toprak Altı Görüntülü Radarlar hakkındaki forum

Mesaj Pzt Oca 14, 2013 10:01 pm

Forumun bir cok yerinde (ozellikle dedektorler bolumunde) konu ile ilgili yorum ve gorusleri bulabilirsiniz.

Mesaj Prş Oca 31, 2013 4:26 pm

webmaster,

Gerçekten önemli bilgiler paylaşmışsınız. Her konuda mutabık oldum sizinle ama bir noktaya katılamadım. Evet, definecilik çok masraflı bir hobidir. Ben her duyduğuna koşan, hadi kazalım diyen birisi değilim. ancak herşeyi profesyönel yapmak gerektiğine inanan birisiyim. O yüzden, uzun zaman araştırdıktan sonra, boş beleş makinalara itibar etmek yerine son derece gelişmiş ve gerçekçiliği bilimsel ve teknik olarak kanıtlanmış bir cihaz tercih ettim. Bu tercihimi kullanırken amacım sadece toprakaltı boşluğu ve tüneli tespit amaçlıydı bu arada. Memnunum, daha ilk çekimlerimde teyidleri aldım. Ancak şu konuyu daha iyi aydınlatırsanız, diğer arkadaşlarımızın aklında kalan en önemli soruya ışık tutacaktır : Yerin altında 5-8-10-20 metrelerde gizlenmiş altınları, heykelleri veya değerli diğer madenleri tespit edecek bir teknoloji yoktur. Kimse hayal kurmamalı. Yerin 1-1.5 mtden derininde bu değerli metalleri tespit edecek cihaz yoktur. Var diyen umut taciridir. Buradaki tüm arkadaşlarımı tenzih ediyorum. Ama doğruları konuşmak lazım. Zaten definecilik tamamen bir şaibedir. Tarihin bir şaibe olduğunu düşünecek olursak, bu konuda anlatılan gerçek dışı hikayeler maksatlı yayılmış ve yayılmaktadır. Buda, sözde dedektör satıcıları için bitmek tükenmek bilmeyen bir ranttır. Ben kural olarak kendime şunları edindim; Belgeye dayalı ve görsel desteklenmiş bilginin teyidinden sonra bölgeyi araştırmak, bilgiler TAMI TAMINA örtüşüyorsa teknolojik gereçlerle en iyi tespiti yapmak, sonrasında tespitin yorumları olumlu olursa kanunlar çerçevesinde yere müdahale etmek... Gençlikte kaçak kazılar yaptık. Hemde cahil bir cesaretle. Güvenlik önlemleri bu işin ilk kuralıdır.

Bu dediklerimde eksik kalan noktaları sizler tamamlarsanız sevinirim.

Saygılarımla,
Yüzünü güneşe dönersen, bütün gölgeler arkanda kalır !

Mesaj Cmt Tem 13, 2013 12:41 pm

Yukarıdaki yazının tamamı yanlış bilgilerle dolu,

Mesaj Pzt Eki 26, 2020 3:08 pm

Okan bey,

Sizin bu konularda bir çok yazınızın olduğunu biliyorum ama bu şekilde toparlanmış olması çok ama çok önemli. Resimlerle desteklenmesi anlaşılmasına ayrı bir katkı sağlıyor.
Elinize sağlık
İbrahim Kaygın

Ah evet... Bu yazı, forumlarda ve bloglarda otomatik olarak yayınlamak için en popüler araç olan XRumer ile Oluşturuldu.
Xevil 5.0, antibot korumalarının çoğunu atlamaya yardımcı olur, ReCaptcha-2 ve ReCaptcha-3 gibi en popüler captcha'ları kırabilir ;)
Xevil bilinen tüm SEO yazılımlarıyla uyumludur: GSA, SERPParser, ZennoPoster, RankTracker, vb.
Web sitenizi hızlı ve dünya çapında tanıtmak istiyorsanız: XEvil cephaneliğinizde olmazsa olmaz bir araçtır ;)

Önceki

Dön Toprak Altı Görüntülü Radarlar