Forum ana sayfa Farklı Kategoriler Maden Yatakları Türkiyede Altın Üretimi Yıllık 15 ton Oldu

Türkiyede Altın Üretimi Yıllık 15 ton Oldu

Madenler, maden yatakları hakkında bilgiler.

Türkiye altın üretimine 2001 yılında başladı 1,4 ton üretim her geçen sene artarak 2009 yıl sonu itibarıyla 15 tona ulaştı,bu da 515 milyon dolar ediyor.
Uzmanlar bu sene 20 ton üretim olacağını söylüyor.
Ülkemizde yeraltı altın rezervinin 6500 ton olduğu tespit edilmiş.
Yastık altında ise 5000 ton altınımız var.
Dünya ülkeleri arasında üretim açısından çok gerilerde olmamıza rağmen altın ithal eden ülkeler arasında 4. sıradayız.
31 gram altın 80km uzunluğunda tel haline getirilebiliyor.
10 gram altın dövülerek 12metrekare alanı kaplıyor.
1 ton deniz suyunda 0,1-2 miligram altın bulunuyor,bunu deniz suyundan ayrıştırmanın yöntemi bulunamamış.

üstad bunlar önemli konular maşallah darphane gibisiniz.allah gönlünüze göre varsin..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

iltifatlarınız için teşekürler bende sizin için aynı şeyleri hata daha fazlasını düşünüyorum allah yar ve yardımcınız olsun s.a

sağolun üstadım.allah razı olsun.saygılarımla..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

istanbulda kuyumculuk yaptım ama 10 gr altını değil döverek toz haline getirip serpsen bile 50 cm metre kareyi kaplamaz siz bunlara nasıl inanıyorsunuz
En son ozanrobu tarafından Çrş Şub 09, 2011 8:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

tsk webmastır paylasımın cok güzel devamını bekliyoruz sizden ve tüm arkadaslardan

Dön Maden Yatakları