Forum ana sayfa Farklı Kategoriler Maden Yatakları Dere yatağında bulduğum parçalar

Dere yatağında bulduğum parçalar

Madenler, maden yatakları hakkında bilgiler.

Mesaj Pzt Tem 08, 2013 4:06 pm

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve sizlerin bilgilerine ihtiyacım var beni aydınlatırsanız sevinirim.
Yüksek bir dağın eteklerinde gezinirken balta girmemiş diye tabir ettiğimiz ormanda küçücük bir dereyatağında kumun içinde altın gibi parlayan nesneler gördüm ve bir parça numune alarak getirdim.
Kumu yıkadığımda elle tutulması zor ancak cımbızla alınabilen parçalardan biraz ayıklayıp kuyumcu bir arkadaşa götürdüm. Arkadaş bana altın olma olasılığının yüksek olduğunu yinede araştırmamı önerdi. Çakmakla eritmeye çalıştım erimedi. Bazıları elle ovuşlayınca dağılıyor ama çok yumuşak değil tekrar biraraya gelmiyor.
Sizlerden ricam aşağıda resimlerini eklediğim parçalar hakkında bana biraz olsun yön vermeniz.
Altın olup olmadığını nasıl anlarım.
Altınsa ne gibi işlemler yapmam gerekir vs.
Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Mesaj Pzt Tem 08, 2013 6:45 pm

Unutmadan bu parçaları mıknatıs ta çekmiyor

Mesaj Pzt Tem 08, 2013 9:45 pm

Yorum yapmak isteyen arkadaş yok sanırım. Umudumuzu keselimmi?

Mesaj Sal Tem 09, 2013 1:33 am

kardeş burda yorum yapacak bi durum yok şüpheli olan tozları yolla analize eğer yapamıyorsan erzuruma yakınsan yolla ben yaptırırım ne olduğu ortaya çıkar
ANKARA ERZURUM SİVAS VE ERZİNCANDA YARDIMA İHTİYACI OLAN ARKADAŞALARA HER KONUDA YARDIMCI OLUNUR

Mesaj Sal Tem 09, 2013 3:07 pm

Hem deniz kumunda hem de nehir dere kumlarinda bolca gorulen ve bulunan silis ve kuvarsdan baska bisey degil. Dere yataklarindaki keske bu sekilde kolaylikla bulunsa ve parildama yapsa. Ama oyle degil.Tonlarca kumcadan sadece bir kac gram altin icin gunlerce ugrasiliyor. Keske pirincten tas ayiklamak gibi olsaydi. Bence de umudunu bir baska bahara birak.

Mesaj Çrş Tem 17, 2013 10:42 am

selam ben kuyum aatölyem var önce bunları analiz ettirmen lazım sonrada eger altınsa rapor a girip altının degeri ölcülür sonrada tl cevrilir ...

Mesaj Çrş Tem 17, 2013 3:03 pm

rename yazdı:
Unutmadan bu parçaları mıknatıs ta çekmiyor

merhba rename kardeş benimle iletişime geçermisin saygılarımla

mail adresim omerzh@msn.com

Mesaj Prş Eyl 26, 2013 7:55 pm

Büyük ihtimal pirittir kardeşim sen yine de anliz ettir sarrafa götürebilirsin

Dön Maden Yatakları