Forum ana sayfa Arkeoloji & Sanat ÖnAsya Arkeolojisi Önasya (Mezopotamya) dönemine ait bir eser

Önasya (Mezopotamya) dönemine ait bir eser

Arkeoloji'de çağlar hakkında bilgiler

Merhaba arkadaşlar, ikinci el alışveriş sitelerinden birisinde şöyle bir eser gördüm, 500bin tl yazmış adam, bu taş parçası bu kadar para eder mi? Satılması yasak değil mi?
Sırf merakımdan eseri araştırdım, önasya dönemine aitmiş. Çok merak ettim bu taşın bu kadar edip etmeyeceğini?
Resim 370.jpg

Istemek serbest. 500 bin de ister 100 milyon da ister. Asil onemli olan onu internet ortamindan alacak akli kit var mi yok mu?

Bu tur bir eserin ( gercek olanin) pazarda armut satar gibi satilmasi tabiiki yasak. Zaten satamaz. Maksat heyecan olsun diye koymusdur arkadas. Iceride gun isigina hasret kalinca o zaman anlar macerayi.

Bu tur eserlere ( yine gercek olanlar tabiiki) paha bicmek zordur. Sana gore 10yapar bana gore 100 yapar. Muzayedeye cikar 1000 yapar. Ama bunlarin yeri ait oldugu topraklar ve muzelerdir.

Yok eger yurtdisinda internet uzerinden satiliyorsa o zaman bulundugu ulkenin yasalarina gore serbest veya yasaktir. Mesela Amerika'da bunu satabilirsin. Ama Italya veya Yunanistan'da yasalar buna musade etmez.

Dön ÖnAsya Arkeolojisi