Forum ana sayfa Müzelerimiz Müzelerimiz Bodrum-zengin koleksiyon müzeye bağışlandı

Bodrum-zengin koleksiyon müzeye bağışlandı

Türkiyedeki Müzelerimizi Bu Başlık Altında Bildirelim

Resim
03.11.2011
Bodrum Belediye Başkanı DP?li Mehmet Kocadon, Ticaret Odası (BODTO) Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ve Halkla İlişkiler Müdürü Sema Çakır?la, yaklaşık 40 yıl Sabancı Holding?in CEO?liğunu yapan Hasan Güleşçi?yi Gündoğan?daki villasında ziyaret etti
Türkiye ve 130?a yakın ülke sahilinden topladığı deniz kabuklularından oluşan koleksiyonu hakkında bilgi veren Güleşçi ?Deniz kabukluları cinsleri, türleri ve sınıflarına göre ayrıldı. Bu kadar deniz kabuklusunun başka bir koleksiyon bilmiyorum. İlçemizi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistin bu güzelliği görmesi için müzeye armağan etmeye karar verdim? diye konuştu.
Güleşçi ile bağış protokolü imzalayan Kocadon da dünyada eşi benzeri olmayan koleksiyonun Bodrum Deniz Müzesi?nde sergileneceği bölümde, kabukların sağlıklı muhafazası için uluslararası standartlara uygun iklimlendirme ve ışıklandırma çalışmaları yapılmaya başlandığını söyledi, ?Deniz kabukluları mart ayından itibaren sergilenmeye başlanacak? dedi.

Dön Müzelerimiz