Forum ana sayfa Belgeler Aradığınız Bölgeler Zeus Un Sırrı çözüldü

Zeus Un Sırrı çözüldü

Belgelerde aradığınız adı geçen bölgeleri sorabilir & paylaşabilirsiniz

Mesaj Cum Nis 02, 2010 3:28 pm

Zeus deyince ilk akla gelen yer Bergama dır.Tabiki haklılıklarıda vardır,çünkü Zeus Tapınağı da Bergamada dır.Aynı zamanda Bergama da Ali Bey Konağı, Menemen, Osmanlı Kışlası, Akrapol (Bergama Kalesi), Asklepion ( İlk Hastane), 7 Tiyatro, 5 Yıma Tepe, 9 Han, 7 Hamam ve daha çok eserler vardır.
Ama Ben Bergamayı bulamadım.Ben hakiki Bergama yı arıyorum.Zeus adında bölge, kale ve ya şehir adı bilen varsa cevaplarınızı bekliyorum.Benim Bergama da ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlarada yardımcı olmak isterim.
Saygılar..

Mesaj Çrş Nis 07, 2010 8:49 am

webmaster yazdı:
Zeus deyince ilk akla gelen yer Bergama dır.Tabiki haklılıklarıda vardır,çünkü Zeus Tapınağı da Bergamada dır.Aynı zamanda Bergama da Ali Bey Konağı, Menemen, Osmanlı Kışlası, Akrapol (Bergama Kalesi), Asklepion ( İlk Hastane), 7 Tiyatro, 5 Yıma Tepe, 9 Han, 7 Hamam ve daha çok eserler vardır.
Ama Ben Bergamayı bulamadım.Ben hakiki Bergama yı arıyorum.Zeus adında bölge, kale ve ya şehir adı bilen varsa cevaplarınızı bekliyorum.Benim Bergama da ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlarada yardımcı olmak isterim.
Saygılar..
ZEUS DİYORSUN AMMA ZEUGMA GAZİANTEPTE BENCE İKİSİ BİRDIR FIRAT NEHRİ KIYISINDADIR ÇOK MUKEMEL SANATLARI VAR G.antep muzesını google de tıkla görürsun slm

Mesaj Cmt May 08, 2010 12:03 pm

mersin cennet cehennem zeus un tapına var cehennem kuyusuna yüz başlı ejderhayı haps etti söylenir saygılar

Mesaj Pzt Ara 13, 2010 1:42 am

antalyadada anilir kutahyadada bileciktede size başarilar

Mesaj Pzt Ara 13, 2010 2:18 pm

zeus sadece egede yani izmir i kapsayan yakın çevreleri vede bergamada daha çok yaşantı yerlerine vede önemli heykellerine tapınaklarına maabetlerine rastlanmıştır.tarihtede en çok ordan bahseder..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

Mesaj Pzt Haz 27, 2011 3:09 pm

bergamaya yakın bi bölgde zannedersem bergamlılar dönemine ait bir yer biliyorum.bilinçsizce tahrip edilmiş durumda

Mesaj Pzt Kas 24, 2014 5:18 pm

Bergama hakkind tam olarak ne ogrenmek istiyosunuz. ben elimden geldigince yardimci olurum...

Dön Aradığınız Bölgeler