Forum ana sayfa Belgeler Aradığınız Bölgeler kırklareli Trakya

kırklareli Trakya

Belgelerde aradığınız adı geçen bölgeleri sorabilir & paylaşabilirsiniz

Mesaj Cum Ara 17, 2010 3:58 am

Kırklareli Trakya civarı yardımcı olabilirim... :arrow:

Mesaj Prş Şub 17, 2011 11:17 pm

KARDEŞ TRAKYA BÖLGESİNDE BU KONUDA ARAMA YAPILACAK BİLDİĞİN BÖLGE VAR MI HAYRABOLU CİVARI

Mesaj Sal Şub 22, 2011 5:49 pm

trakyalı39 yazdı:

SLM Trakyalı39,benim aradığımı söyleyim: KIRIKLARELİ çevresinde şarap fabrikası,onun etrafında iki değirmen -arka arkaya. SELAMETLE.

Mesaj Pzt Şub 28, 2011 3:29 pm

şarap fbrks. iki değirmen şu anda yok oldu. ama yakınlarında bir kuyu var ve aradığın bölger koçaz civarında geniş bir arazi. dikkat et o bölgede askeriye top atış sahasına denk gelir dikkatli olun. k.gele.

Mesaj Pzr Nis 24, 2011 3:07 am

ben yane yani kaynarca bölgesinde çok gezdim burda fabrika değilde şıralara razladım
birde bir çok işaret gördüm koltuk koç kafası kantar değirmen köprü mağralar vede ambar kaya
sen trakyalıysan buraları çok iyi bilmen lazım saygılar not.burda 2 tane değirmen var biri kör papazın değirmeni bu değirmenlerin araları 400 veya 500 metre ama şu anda devlet birini açmış 2 değirmeninde fotoları var ve baraş yapılıyor yer çayır dere baka bilirsiniz

Mesaj Sal Haz 05, 2012 12:37 am

ben bir değirmen arıyorum küçük tırnavonun karşısında bu değirmene 3 saatte gidilir bu değirmene araba ile gidilmez ata heybe koyarsan bile gidilmez yukarıdan cok sarp bir patikadan tutuna tutuna gidersin değirmenin hemen önünde zincirli bir siyah taş vardır değirmenin karşısında ot kupası gibi taş olacak birinin üzerinde kepce ve put olacak bu taşın üzeri yal gibidir 2. taş yarımdır ve üzerinde dama işareti vardır 3.taş küçüktür ve üzerinde put vardır değirmenin civarında 14 metre yükseklikten akan bir şelale vardır şelalede bir tabanca ve put işareti vardır değirmenin yanındaki küçük alanda kaynak vardır ve ayrıca burada bir taşa testili kız ve bakraçlı bir kız elinde üzüm sepeti olacak bunu gören var malko tınavonun karşısı yani çağlayık rezve boylarında olacak bu yer gören vatandaş illa para yerini söyle ondan sonra götüreceğim dedi takdir edersin ki söylendiği zaman zaten götürmezler :)

Mesaj Pzt Oca 06, 2014 5:20 pm

Selamlar arkadaşlar, konu eski hortlatmış olucam kusura bakmayın.

trakyalı39 yazdı:

Selamlar, Kırklareli Bulgar sınırına yakın bölgede; Sol gözü kapalı, ağzında pipo, sakallı bir papaz resmi var.
Buna yakın birde değirmen olması gerekiyor ama yıkılmış olabilir.
Bu konu hakkında bilginiz varmıdır, yardımcı olabilirmisiniz.

Mesaj Pzt Mar 17, 2014 1:40 pm

ben burda kör papazın değirmeni gördüm ama papazı kırdılar değirmen ana kayaya oyulmuş 3 basamak 7 basamak ve 9 basamak tan oluşuyor değirmenin ark yeri halen durmaktadır ve doğusunda kurt kaya üst tarafı sazlı gölet bulunmaktatır
not tek gözlü köprü çift katlı mağra sinekli mağra ve domuz kotrası aynı zamanda ay şeklinde gavurun ağırı bulnmaktadır ortasında kuyu vardır bu kuyular 4 tane olup birinin adı kanlı kuyudur ve bir çok şeyler daha vardır burada

Mesaj Çrş Mar 26, 2014 12:40 pm

Hızlı arkadaş bu yerleri gördüğün halde bilgisi mi yok para almıyorsun?

Mesaj Sal Nis 08, 2014 11:54 pm

evet aynen dostum bilgim yok

Sonraki

Dön Aradığınız Bölgeler