Forum ana sayfa Tarihi Bilgiler Efsaneler Volçan Voyvoda Belgeleri

Volçan Voyvoda Belgeleri

Tarihe yansımız efsaneler hakkında bilgilerMesaj Pzt Tem 21, 2014 11:36 am

Mesajlar: 7
.
YAHUDİ Kale

Yahudi lahana köylerde Dupni Tepe Gubislav, Machishte ve Zanoge arasındadır. Kat bir kale otlevo su kayın oyuntu sürücüler. Gündoğumu bir Türk ve bir at nalı Ibrik sahte kale tarafı. Büyük bir zenginlik var.Kalenin tepesinden günbatımı bir mermi vodenicheshte vardır.

Orada gündoğumu 10 metre yan uzun bir sürede 3 oluklar sahte bir taş değirmenin kapısından.Üç adım kuzeyinde niş Vodenicharski bakır 60 CCI altın.Uçurumun yol boyunca üst adımı attı there görüşler taş ayı yakın yolun üç oluk tarafındaki 60 metre. 300 adet zheltitsi ile niş takın.Vadide bir kale kadar başka vodenichishte olduğu yerde.

Nerede günbatımı Zevzek Koyo bir mezar vardır. Mezarının üzerinde Sofra, üç, üç çatal kaşık bir kapta orta üç balık 5 koma olduğunu. Sofrata günbatımı üç metre kazmak ve CCİ 150 altın ve şarap fıçıları 100 gümüş CCI toprakları yerden. 15 kişi vermek.

Büyük ve küçük obrukları ikisi birlikte olsun aşağı su otlevo kaya var. Dövme şapel vardı.Şapel kıracak bir mağara açılacaktır. İçinde 7 insanlara dans oyun sahte olduğunu.Anahtar demir kapılardan biri.Anahtar Kafasında üç zheltitsi olduğunu.Üç değirmen oluk üzerinde yüksek bir kaya vardır. Orada plaka üzerinde bir insan eli uydurdu.Plakasına elini kaldırdı ve içeri. Bir demir kapı ile bir mağara bulunmaktadır. Para Roma olduğunu.

Bir de orada olduğunu kayın dol kalesinde. Yan taşların kuyusunun yan yedi delik bükülür. Niş güney 6 metre genişliğinde ve üç uzun boş bir iki arşın var. Yarım çevre kıstas altın 70 torba ile derin şarap varil vardır. 10 metre kale Ode iki küçük tepeler karşılaştı.

Görüşler bir oluk ve üç delik sahte bir taş çıkarıldı. Altın dolu kırmaya tepeler. Burada orada su kuyusu dan kayın dol fabrikasında itibaren. Taş kale düz bir sahte kılıç adım var değirmen 15 feet. Cork 300 adettir.

Kalenin üstünde bir harman olarak ve Sade sürücüler bir yere kadar büyük.Taş havzanın tabii ve ibrik uydurdu. Tech için Aesculapian içine mavna zenginlik Roman bir övgüdür.

Kenara kale üç Cairns. Oda Calais Wadi su iki oluk vardır. Değirmen karşı bir rock golem bir insan kafası uydurdu. 8 fiş altın CCI para vardır. Bir mağara üzerinde kafa. Su kaynakları içinde.Mağaranın önünde yeşil bir ağaç türüdür.Grand River ile birlikte iki havuzcuklara olsun kim iyi bir yığın var ve. Para dolu yığın.

Gabrovo günbatımı gitmek. Burmaliy kayalar bulunmaktadır.Kaya büyük bir delik görüyorsunuz. Yürüyüş köprü yapmak zorunda. Üç delik Achik var.Kızlar izliyor biri. Onlar birbirlerini görünce kız ve delik bakmak için. Orada yığın.Üst siyah taş. Büyük taş levha için.

Zor iki taşımak bulabilirsiniz. İlk aşağı geldiğinizde giden bir yüz elli metre var sonra kolayca, sert, ve Mary sapmak kaldığı yerden. Copra sayı beş.Duvarda küçük bir raf var. Tığ ile yazılmış ilkesi altında. Tavuk yapılır ve ok edilir.Ok puan nereye. Orada su ile küçük bir delik vardır. Su akar. O elini kaydı ve pirinç halka çekecektir. Eğer çekin ve kaya düşmesi Taz halkası. Büyük bir bataklık kaya düşmesi görürsünüz. Sadece o bir bataklık orada bir merdiven olsun. Kadar sonra ilk su aşağı.

Su çok soğuk. Ascend görmek wealth'll zaman.Duvar sıra için altın yağlıboya tablolar ve kitaplar. Çanta meshinovi Birçok altın sikke. Bu Pisula bulunduğu çok zordur Tis yer.Düşük dokuz basamaka bakıyor nedeni budur. Yerli vardır. Onlara iki pirinç yüzük gidecek.Halkaları arasındaki kalın ve düşük bakmak. Bir su birikintisi gidecekseniz bakın. 'Tis bir su birikintisi ve yay. 50 adım çocuktan Yüzükler çömelme dövme. Bu kapalı. Oradan gündoğumu bakmak.

Orada yığın.Kaya Meryem bir silah dövülmüş yığın vardır. Üstüne küçük bir çapraz taş var. Yani şimdi plakasını bulmak için kazmak. Eğer basamatsi ortaya koymak ne zaman iner. Aşağıda bir tezgah altın dokuma bir altın kız.Torba onlara yakın gelmiyor. Eğer orada kalacak.Sol tarafta orada bar. Iki eliyle çekin. Delik açılacaktır. Aşağıda büyük bir su. Kenar girmek için içinde seyahat edebilirsiniz. Bir silah var.Varil olarak, bakır teller 7 geçmektedir.

Onlar 7 tuzak vardır. Şimdi dışarı çıkmak ve Aciko ve yükseği yukarıda gitmek için.Doğru yoldan geçmesi kadar gidecek. Yukarıdaki kilisedir. 40 arşın uzunluğunda ve 18 geniş. Onlar orada sunak Mermer beyaz plaka önüne gidin. Aşağıda bir mağaradır. Tis büyük bir zindan olduğunu.

Birçok kat aşağı tüm yol aşağı. Yukarıda manastır çalışıyorlar. Aşağıda koruma ve zenginliğidir. Girmek için ama bırakmamaya aşağıda kolay. Girmek için buraya sade ve buraya. Burada üç lambalar, büyük bir altın haç, mumlar, chalice, vestments ve diğer çeşitli eserleri vardır.
CHIEFTAIN VALCHAN

Kutsal bayramlarda yıl 1819 yılında lider Valchan biz büyük bir Roma hazineler bulduk.Yer Iskar yükseği bitti. Ll biz Türklere kurtulun şey rip bizim için çok canlı kan yemin etti.Yemin harika.

Gözlerimiz ile girmek biz altın yığınları gördüm. Burada Roma ve Bizim yük bıraktı. Valchan lideri bağırdı - Bulgaristan Bugün, altın ama özgürlüğüne sahiptir. Tanrı Naida ve becerileri bu para Bulgar böylece dürüst beklenen o kadar gizli, yardımcı zarif olabilir. Birçok Roma para vardır ama son derece zehirli ve korkunç sırları güvenle saklayın. Hiçbir şey barlar. Bizim üç yoldaşlar öldü. Zehirli olması. Biz emzik de ikinci katta onları gömüldü. Türkler tarafından öldürüldüğü diğer yoldaşlar self-made köprü vadiler vardır.Köprünün üzerinde bulunmaktadır. Sonra şiddetli bir savaş biz basıldı Türkiye oldu.

Köprüden 600 metre Bizim yük değirmen oldu. Çerkesler yaktı.Değirmen kedi taç gidecek kadar gidin. 700 metre kaya aydınlatılmasının çıkıntıya alın. İki mağara vardır. Bir füme.Şeridinin içinde gidecek. Sen duman görürsünüz. Dümdüz bir kedi tsepkol Bakın. 20 arşın bir ip tırmanın.Yan taşları üç cubitleri orada temizleyin. Delik açılacaktır. Devam korkunç tuzakları POP.Büyük mağara ve orada bir delik olduğunu ama mavna yakalar.Değirmen inşa edilmiştir karşı. Burada çeşme yaylar. Şimdi çeşme olduğunu. Ocak Diz Kurallar.

Orada, sarmaşık dövme arabaları altında. Daha da yukarı başka bir değirmen olduğunu gidin. Kedi içeride su basmıştır kaya çekilir olsun.Nehrin karşısında Chuchura olduğunu. Orada yan taş sahte at ve Lizzie üzerinde. 10 adım bir büyük Roma plaka garip Roman yazmak Bizimki mektup yazdı.Çayırın ortasında izleyin. Altında bir haç ile nehir taş vardır. Bunun altında bir kaydıdır. Bir kıstas arazi ile kaplayıp diz. Buradan girin.

Altın dol ormanda bize Çerkezleri çevrili ve büyük silah gürledi.Atlar koştu sonra bizi darp. Diz kahramanca savaştı. Üç kinazlar düştü ve yukarı yolculuk. Sonra Valchan iki Çerkesleri izlemek gitmek için Delia dedi. Bundan sonra o povitaka kayadan delikleri arıyor etrafında bize getirdi. Sonra kabile reisi yemin ve rahip yaptıklarını söyledi. Die ama kadınları ve çocukları hiçbir yedek arsazi ve öldürmek edenlere intikam yüzden yağmalamaya.

Çok hızlı bir şekilde birbiri ardına kesik, Biz onların atları katlettiler. Ve iki kayın pusu onları öldürdü. Sonra murabe ny bize Türkçe ve Bulgarca saygı niçin kabile reisi dedi. Oradan vadi boyunca gittim ve eski manastır var. Bu Latin. Bizim yük yoldaşlar burada bir mezara gömüldü ve bir fes altın para koymak. Taş en iyi turist ve çapraz dövme. Ona biz ateş mumlar ll. Manastırı reisi Bayraktar ve levhanın altında gitti. Orada, aşağıda okuyun rahip Odaya yağlı olduğu.

Bir çok parlak altın ve Latin vardır. Yaktı nerede altın bir haç vardır. Kyusheto yılında E. sekiz metre, üç silah ve altın kolyeler ve kemerler ve bir kitap vardı.Manastır iki ay oturdu.Kitap odihme arayışında çok eski Roma para ve çeşitli eserler sonra. Daudet nöbetçi ve Bizim yük mason sadece tepsiler kasasına geçer yangınları yaktiriyorsunuz gönderildi getirdin. Nee uçurumun viraj üzerinde gizli bir yerde bir araya geldi. Bardoların Heard zil çan.Erkekler haznitarite nedeni ons et çekimi çok korkuyorlar ve ne olanlar geri döndü.

Ama şu içlerine Nee ve onları yırttı ll ve doğranmış scimitars yuvarlandı. Sonra yakalanan 11 katır ve bordo yetiştiriciliği idi. Biz vadiye indik. Biz iyi kaynak suyu ile geldi. Orada Nooning. Biz iki yuneta yedik ve çok dinlenmiş. Biz iz bıraktı sonra. Taz iz çayır geçer. Kat biz 12 taşları dans gördüm çayır ve çevreyi bir taş kedi piper var. Beyaz duman turist altında.

Sonra Valchan dedi ileri yürüdü - İşte vahşi bir yer ve propastlivo ve tabur yerleşmiş. Diz kurt ve Bayraktar Biz çim etrafında döndü ve Kupni yalnız kaya üç durdu.Ortalama yarım ay ve çapraz satın aldı. Valchan kitabı aldı ve dedi - Büyük Roma buhar burada.Ortada arkasında yapılır 8 adımlar tsepkola sıkışmış üç taş satın alınan ve iptal edildi. Altı basamaka indim ve mum yaktı. Kedi pridohme kapı görüyorum. İki basın ve açık.

El ve ayı artışları Kalach ile orada ordu içinde. Kat yaklaştı ve yol için monte ve Odman apzadan kapattı kapıyı engellendi. Kat bir halka kaldırıldı çıktı.Çubuğuna eklenmelidir.Asker ve ayı mağarayı aydınlatmak olacaktır çeker sonra.Zincir asılı kolye, takı ve kemer tokaları içinde. Gerilim dyuzeni Roman, razfarlyani Gold Kupası ve üç bölümden oluşmaktadır. Orada külçe halinde olan. Bu Tharp yer almaktadır. Biz gittikten sonra.

Turistler hala sakreta ve zabuchihme taşlar tsepkola ve birikmiş küçücük taşlar. Sağ Satın niş sonra Vulchan örnekler sekiz adım yaptım. Dövme üç dipleri kazan. Biz geri düz bir nokta şirkete gitti. Orada Tepe. Vraa beyaz taş vardı. Valchan tepe ve arazi böylece zafarli beyaz taş streç gitti. Ve Sonra Thuy tepeyi kazmaya dedi. Kat hareket bozmadı kazılan etmişti.

Asılı bir kazan vardı. Diz onu dışarı ve plaka ilerlemelerini durdurdu. Turistler hazineden para söyledi. Bu balmumu ve yaptığımız yemine sarılmış ve batırılmış kitap Kazan turistler nerede olduğunu bilmiyordum çok kaside taş duvarlı. Hiç kimse birbirini olmadan bu yere gelir. Ve biz yaşıyor ve burada bize ışık ll iyi ve mum ve tütsü yapmak için gelmek olduğunu rahip küfretti.

En iyi Roman yıllara bizim yük hazine helal.Zincirlerin uzakta vermek ve Aziz İlyas çitler manastır ve yapmak kapsar. Taz gece haidouk dans yaptık.Tepe görüntüleyin Kez karşı beyaz taş Sabah Valchan yapın. Mary sağ beyaz kaya parçası. Aşağıda levhadır.


KARA IVAN

Yıl 1812 parlaklıkta Petrov Ivan Kara gün gelir, ve biz bu Filibeto Roma döneminden eserlerin aramak için öylesine Karlovo Sliven Balkan onlara ordu vermek otlatma Sultan'dan bir mektupta üç İtalyanlar geldi hitap edilir.Gardiyanların hiçbiri onlara yol işe değildir. Sonra Kara Ivan dağ onlara önderlik büyük plakaları için kiraladı. Kara Ivan Daudet'e olarak ve Kurt dedi. Destinasyonlarda sonra Aydınlık gün burada olacak. Sonra reisi püskürtülür beklemek değil söyledim.

Petrov gündü. Markova delikten sırt iki atları ile dört kişi giysi ve gitmek için gıda ile natvareni gördüm. Zavardihme yol. -Çizgili ve bizimle birlikte götürdüler. Önce çok korkuyorlar. Nihayet sapikyasaha ve hakkında bilgi başladı da yerlerde zevk olabilir. Onlar Dimitrios urtuvashe. Wadi cevher kez Romalılar vardı vardır galerileri hakkında sordu.

Valchan tam olarak ne arıyorsun bu yüzden sessiz olduğumuzu anlatmak onlara sordu. İki Pazar ve Kurt çok kızgın için dağda onları boşandı. O büyük Roma zenginlik görünüyorsun biliyordu. Fanal ona kızgın ve onları cezalandırmak söyledi. Alevlendirdi büyük yangınlar. Nabil direkleri birlikte ve onları bakımı için yaşamak bağlı. Valchan çok ARPA oldu. Silahını kaldırdı ve bir eski öldürdü. Öldürdükten sonra iki genç NCRA Paul ortalama.

O çok korkmuş ve bizim ölü İtalya'dan gelen itiraf yaşıyor.Papa Sultan'a onlara bir mektup gönderdi. Sultan onları zengin aldı. Biraz dinlen ve böylece onları da yerlerde zevk olabilir ordu vermek otlatma ile tel tehlikelidir. Ve şimdi Ivan onları dağa çıktı yapar li. Paul eski elbiseleri yırtık dedi. İçinde çeşitli kitaplar ve haritalar dikilmiştir. Sonra Paul de bağlantılı ve o bize sürü bulmak için söz verdi. Kitaplar büyük bir Roma hazineler vardı. Bir de yerlerde zevk olabilir burada.

Burada yerel Kozarka Sonra gittik. Çok zahmet ve baktisahme. Ama sonunda kitap bir hamle buldum. Paul 9 hamle olduğunu söyledi. Birçok silah ile mağara girin. Biz ilk sola aldı. Tüm mermer mesajları Odaya ulaştı. 'Tis oda başkanı olduğunu söyledi. Altın zırh ve kılıç ve miğferler vardı.Kırmızı plaka almak ve başka bir galeriye gitti.

Karşıda fazla delik görülür. Diğer Hodavya yol açtı. Zeman ortalama. Biz kapsamlı sitesine gitti. Biz durdu. Paul kötü ayrıca arkasına dedi ama Valchan tuzakları bizim onay üç gönderdi. Parlaklık yarım Sahat süre sonra Sade biri geri döndü. Diğerleri başarısız oldu ve demir uvratilo. 'Tis dedi ve öldü. Biz biraz daha derin gitti ve esneme uçurum gördüm.Varil biraz para masa ve kitaplar ile altın tepsiler ile doldurulmuştur karşısında.

Paul Thuy başka kitaplar olduğunu söyledi. Sonra Valchan Arnis ve çıkıp söyleniyor. Başka bir galeri yürüyün. Biz büyük bir mağara ulaştı. Altın bar ve yaprakları vardı. Biz gittikten sonra. Biz daha az veya daha fazla yürüdü.Duvarlarında çeşitli rakamlar vardı. Maelstrom ulaştı. Oradan çıktım ve uçurumdan aşağı gitti. Bir değirmen ulaştı. Çok eski iş. Paul plaka uzağa sluice dedi ve paraşütünü bıraktı.Su güçlüydü.Su bir darboğaz ulaştı.

Plaka gül ve bir çayır üzerinde gidin. Kendi delik durdu. Valchan kaybetmek olmamalıdır sol elini oluşturmak için taş dedi. Biz diğer odove aramaya gitti. Biz geri oda üstlerine gitti. Oradan üç delik. Daha sonra en geniş noktası. Uzakta plakası. Başka bir hareket için açıldı. O, sağ taraftan oldu. Biz diğer iki Hodavya natakmeni mermer girdi. Bu Hodavya zenginliği vardı. Altın, gümüş ve para vardı. Paul çanta Neodimyum değil nerede onlara dedi. Zehirlendi.

Ebedi zehirlendi. Geri geniş gidin. Oradan biraz ve diğer plakasını geri taşındı. Açık delik pizul kedi. Video Kozarka az Chaush ve markalı deliktir. Dış tablo koymak sarmaşık ve kedi ile kaplıydı hiçbir şey görmedim. Burada uzanmış kanatları ile kartal dövme.

Bu yüzden birçok kez biz bir dağ yaptım. Birçok kalelere Zeman girin ve diğer kitaplar. Paul bana söylemek ve sürü ile birlikte gitti. Gatto Kaya Paul Wolf yüzden gitmesine izin yalvardı bir yumruk vardı. Valchan Nelly sürü bize geldi ve sürücüler izin üzüldüm. İstediğiniz gibi atıyla ve para verdi. Sonra komits vazgeçirme Paul Sultan sürü gider ve geri çağırır izin olmasıdır.

Sonra Sultan ordusu hatları edeceğiz ve biz silip edeceğiz. Sonra Valchan gelmesi ve yok etmek için Paul emretti. Üç atların bacaları yükseldi. Mezeva su birikintisinden yürüyerek onu yakaladı. Orada öldürdü ve yolunda gömüldü. O bir kayanın üzerine başını koydu. De onun para koymak.Türkçe çevirisi

Volcan Voyvoda BELGELERİ (Bulgaristan)

1806 yazında Manuk beyi soyduk katlettik ettik. Onunla Armeni Köyü yakınlarında karşılaştık. Kaçan faytonuna 32 adet yüküne el Koyduk ettik. Paraları Malları Armeni köyünün recorder tarafında Bir mağaraya gizledik ettik. 4 atı Olan faytonu ORADA boşaltıp serbest bıraktık. Bir emin, sarraf Yakoyu da soymuştuk.Ondan 70 okka Altın aldik. Onu da katlettık paralarını da faytonun oraya bıraktık ettik. 1811 yuku Bir, Hazine soyduk, onlari da faytonun oraya Koyduk de yilinda 6. Yanımızda 12 Türk Vardi. Volçanın onlari da katletmesinden korkup 1817 yazında kaçtılar.

Taşıyabilecekleri Kadar mal aldılar. O Zaman Volcan papaz paraların Yerini değiştirmeye Karar verdi ettik. Paraları taşıdık faytonla ettik Katır 6 agustosta 70 Kisi Ile Birlikte 9. SİYAH Kumlu Hayvanların gideceği geçtik Dikenlik Kuzgunluk arasindaki bölgeye vardık ettik ettik. Ormanın Içinde Bir çayırda durduk. ORADA gözlerimizi bağladılar. 15 dakika bir Kadar yürüdükten SONRA gözlerimizi açtılar. Kayalık, Uçurumu income Bir yerdeydik. Uçurumun alt tarafında Bir Mağara var, kayalığın Altına Doğru Gidiyor. Onun Biri 20 okka income para torbalarını Buraya getirdik. Tekerleksiz fayton da BURADA, yan tarafta.

Paraları faytonun arkasına, sıraladık, üzerlerini kayalarla kapattık, SONRA da kuru duvar ördük. Haber ve sarp Kayalık, Geçişi Zor. Orman iri seyrek ağaçlılkı ettik. Dönüşte Volcan papaz yine gözlerimizi bağladılar ettik. Ayni çayırda çözdüler. Kendi yerimize Doğru Yola çıktık. 1 saate Yakın Manzara yürüdük. Yolda 3 arkadaşımızı öldürdüler. Yola Yakın Manzara gömdük onlari. Baş uçlarına Birer fes para Koyduk. Ufak taşlarla Mezarları kapattık. Volcan, Adım saydıkları for Eklendi çok sinirlenmişti. İki vadi ARASINDA Kalan derin Bir mağarada yaşıyorduk, Güneşin battığı yonde. Kayanın Altında berrak Güçlü Bir su'nun KAYNAĞI VARDIR ettik.

Ufak çayırın kayalıklarında Bir Büyük taş vardir. Keçi derisi Bir ​​torbada Altin, işaretli kayanın dibinde gömülüdür. Kırmızı kaya buradadır Büyük Bir Mağara VARDIR ettik. Bu mağarada, Güneşin doğduğu yonde 3 Delik var. Arka tekeri kırık income 4 atlık Bir faytonu met delıklerden Birinde sakladık. Onun Altını kaz, bir, torba Altın var. Kaya Sarmaşık Kaplı. Bizim geçebileceğimiz genişlikte Bir raf (patika) Vardi. Volcan met rafı indirdi, 10 Arsin Asagiya düştü. Aşağıdan bakınca Delik gorunmuyor. Çok ve dar Girişi Eklendi çok zordur ettik. Sol omuz ÖNDE, yan girilir. Delik 10 Arsin yükseklikte.

Diğer paralar Bizim yerimizde (yasadiklari Yerde). Geçenlerde Türkler Bize saldırdı, kaçtık. 9 Katır Ile Birlikte 30 kişiydik Toplam. Onu Yana dağılmışlardı Türkler. Kulnika geçidi çayırına Doğru gittik, fakat ORADA da Türkler Vardi, katırlarla geçmemiz olanaksızdı. Geceydi. Katırları kesmeye Karar verdik. Kestik, derilerini yüzdük Bir çukura fırlattık ettik.

Herkes taşıyabilecegi Kadar para Aldı. Kalanları Katır derilerine sarıp Bir kuyuya attık.Bu kuyu Roma kalesinin geçidi yakınlarında. Suyun üzerini kapatacak Kadar taş doldurduk. Bu kuyudan zincir Ile su çekilirmiş. Bu kuyu doğaldır, yalnız Bir Yanı taş örmedir. O GECE dağıldık, Kimin gözü nereyi görürse o YÖNE yöneldi.


yahudi KALESİ
Yahudi Kalesi, Dupni Vrah, Gubislav, Maciste Zanoge köylerinin arasındadır ettik. Nali at Kayın derenin in içinden Giderken derenin solundadır kale.Kalenin dogusunda Bir Türk ibrik oyulmuştur ettik. Burasi ÇOK Zengin Bir yerdir. Yukarıda Kalenin batısında, bir, Kurşun uzaklıkta değirmen vardir.

Değirmenin kapısından Güneşin doğduğu YÖNE Doğru 10 Adım SONRA Bir taş var, met Taşın yan 3 adet, oluk oyulmuştur, onun Biri Bir ​​Karis büyüklüğünde tarafına. Bu 3 Adım kuzeyınde Bir değirmen kovasında 60 okka Altın VARDIR işaretin. Derenin yanindan Yol Geçer, oluk işaretinden 60 Adım uzaklıkta yoluk Kenarında Bir taş var, Üzerine Ayı Ayağı izi yaptık. Bu isaret kapaktır, Altında 300 adet Altın var. Kalenin oldugu derenin yukarısında Bir değirmen DAHA vardir.

Batıda zavzek Koyonun Mezarı vardir. Mezarın uzerinde Bir sofra, 3 adet vardır.Sofranın Batı yönünde kaz ettik yürü 3 adim, Sarap fıçısı Içinde 150 okka Altin, 100 okka gümüş bulacaksın BALIK koma ortada Bir tabakta 3 kaşık 5 ettik çatal 3 uzerinde. 15 kişiye yeter.

Aşağıda Iki derenin birleştiği Yerde solda Bir Kayalık var. Bir Sapel (Kilise) var isareti. Isareti Mağara açılacak, kır. Mağarada isaret var, 7 kisi Horo oynuyorlar. Bunlardan Birinde demir kapının Anahtarı var. Anahtar kafasını Içinde 3 Altın para Ile Birlikte.3 oluk işaretli değirmenin üst tarafında yüksek bir kayalık var.Düz bir kayada insan eli şekli var.Bu kayayı kaldır, içeri gir.Demir kapılı mağara burasıdır.Paralar Roma parasıdır.

Kalenin olduğu kayınlık vadide bir su kuyusu var. Kuyunun yanında bir kayanın yan tarafında 7 delik var. Bu işaretten güneye doğra altı adım sonra boş bir alan var, 2 arşın genişlikte 3 arşın uzunlukta. Tam ortasında yarım arşın derinlikte bir şarap fıçısında 70 torba altın var.
Kalenin girişinin tam karşısında iki küçük tepe var.

Yan tarafta bir kayada bir oluk ve 3 delik var.Bu tepelerin altı altın dolu. Buradan aşağıda, kayınlık vadide bir değirmen var, suyu kuyudan gelir. Değirmenden kaleye doğru 15 adımda düz bir kayada ayı ayağı izi var. Bu kapaktır, altında 300 altın var.

Yukarıdaki kale bir harman yeri büyüklüğündedir ve sadece bir yerden ulaşılır. Girişte bir kayada leğen ve ibrik var. Roma hazinesi bunların altında, engerek yılanı ile karşılaşacaksın!

Kalenin yakınlarında 3 adet kazık var. Kalenin girşinde su çıkarttıkları iki oluk var. Değirmenin karşısında bir kayalıkta insan kafası var. Kapaktır, altında 8 okka altın var. Kafanın üst tarafında mağara var. İçinde su kaynağı var. Mağaranın önünde yeşil bir ağaç var. İki derenin birleştiği yerde büyük derenin orda bir kazık ve bir kuyu var. Bu kazık (yığma demek istiyor belki) altın dolu.

Gabrovo dan çık batıya doğru git. Burmalı kayalar ordadır. Bu kayalarda büyük bir delik göreceksin. Girebilmek için köprü yapmalısın. Açık üç delik var.Bu deliklerden birine kızlar bakar. Bunları gördüğünde kızlarla delikler arasına bakmalısın. Taş yığını var, üzerinde de siyah bir taş. Taşların altında büyük bir plaka taş var.

İki kişi zor kaldırır. İlk girdiğinde zor yürürsün, sonra kolaylaşır. Ordan 150 adım say ve sola dön. Duvarda küçük bir raf var. Rafın altında murç ile kazınmış tavuk ve ok var. Ok yönünde ilerle. Küçük içi su dolu bir kuyu var. Suyu akar. Elini içine sok, pirinç bir halka yakalayacaksın. Kendine doğru çek, bir kaya düşecek. Kayadan sonra büyük bir bataklık göreceksin. Bu bataklıkta bir merdiven var. Bu merdiven önce aşağıya indirir, sonra çıkartır.

Su çok soğuktur. Girdiğinde çok büyük bir hazine göreceksin.Altın resım ve kitaplar duvarda sıralıdır. Meşin torbalar içerisinde çok sayıda altın vardır. Bu bahsedeceğim yer çok zor bulunur. Bu nedenle alçakta 9 basamak aramalısın. Basamak doğaldır. Oradan iki pirinç halka yanına ineceksin.Halkaların arasında dur, aşağıya bak. Bir göl göreceksin. Bu, göl değil kaynaktır. Halkalardan 50 adımda bir oturak yaptık. Kapalıdır. Oradan doğuya bakacaksın.
Orada bir taş yığını olacak. Taşa oyulmuş, yığını nişan alan bir silah göreceksin.Üstünde küçük bir haç olan bir taş var. Şimdi, taş plağı bul. Kaldırdığında merdivenlerden aşağıya in. Aşağıda altın tezgahta dokuyan altından bir kız göreceksin. Sakın yaklaşma, orada dur. Sol tarafında bir kol var, iki elle aşağıya indir. Delik açılacak.Aşıda büyük bir su var. Kenarından dolaş içeriye gir. Bir silah var. Ağzından 7 bakır tel geçer.

Bu teller 7 ayrı tuzak içindir. Şimdi dışarıya çık, yukarıdaki açıklık alana git. Sağ taraftaki dar patikadan git. Kilise yukarıdadır. 40 arşın uzun, 18 arşın genişliğindedir. Girişte, sunağın önünde beyaz mermer taş var. Altı mağaradır. Büyük bir mahzendir.

Pek çok kattan geçilerek en alta inilir. Üst katlarda manastırın gereçleri var, altta hazine. Aşağıdan kolay girilir ancak çıkılamaz. Burada 3 büyük kandil, büyük altın haç, kandil, kadeh, çeşitli giysiler ve pekçok başka objeler var

Mesaj Cum Oca 12, 2018 9:48 pm

Mesajlar: 2
Sırbistan için bir belge var mı?


Dön Efsaneler

cron