Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Videolar Göz kamaştıran Eserler.

Göz kamaştıran Eserler.

Video Paylaşım BölümüMesaj Çrş Tem 20, 2011 5:34 pm

Mesajlar: 18
Trakya kültürünün arkeolojik araştırmalar, özellikle Güney Bulgaristan topraklarında, 20. yüzyıla ve özellikle İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra başlamıştır. 1960'lı ve 1970'li yıllarda yoğun bir kazı sonucu çalışır gibi bir dizi Trakya mezarları ve tapınaklar bulunmuştur. Aralarında daha önemli: Tomb of Sveshtari Kazanlak Türbesi, Tatul, Seuthopolis, Perperikon, Aleksandrovo Türbesi, Sarmizegetusa vb.

Ayrıca, MÖ ortaya çıkarıldı 5. ve 4. yüzyıla ait çok sayıda altın ve gümüş hazine özenle hazırlanmış bir ayarlar. Aşağıdaki on yıl içinde bu böylece popülerlik kazanıyor ve antik Trakya kültürünün bir amblem haline, dünyada müzelerde maruz kaldılar. 2000 yılından bu yana, Bulgar arkeolog Georgi Kitov "Trakya Krallar Vadisi" olarak özetlendi Orta Bulgaristan keşifler yaptı.

19 Ağustos 2005 tarihinde, bazı Bulgar arkeologlar, ilk Trak başkenti Bulgaristan Karlovo yakınında bulduklarını açıkladı. Cilalı seramik eserler (kiremit ve benzeri Yunan vazo parçaları) bir çok şehrin servet ifşa bulunmuştur. Bulgar Kültür Bakanlığı kazıları için destek ilan etti.

Danebe'ye, Bulgaristan, binlerce yüzük de dahil olmak üzere 15.000 'den fazla altın Trakya eserlerin bir önbellek bulunmuştur. 2006 yılı Ağustos ayında sansasyonel bir arkeolojik bulguyu Dubovo köyü yakınlarında yapıldı. Bir Trakya hançer keskin platin, altın ve bir alaşımdan yapılmış ve mükemmel durumda, Dubovo köyü yakınında bir mezar bulundu.

duvar resimleri ile mezarlar şimdiye kadar Kazanlık kasabası yakınlarında bulunmuştur. Onlar, Yunan döneminde Trakya mezarların iç dekorasyon bir ayrıntı gibi resim sanatının geniş kullanım kanıtlıyor. Kuşkusuz en ilginç mezar Kazanlak Trakya Mezarı.
Tarih, kültür ve kentsel gelişim Trak kabilelerinin erken Yunan döneminde önemli bir araştırma için önemli bir an, çünkü "Koprinca" baraj inşası gerçekleştirilen kurtarma kazıları,. Antik bir Trakya kasabası - Sevtopolis keşfedildi.
Yaklaşık 6000 yıl önce, beşinci ve ikinci binyıl arasında, iklim sıcak oldu ve Dünya'da buzdağlarının hızlı erime başladı. Okyanuslar ve denizlerdeki su, 3 metre yükseldi.
100'den az Trakya, Bulgaristan, genellikle mezarları denir inşa edilen yapıların undermounded. Bu gibi on beş bina Kazanlık vadisinde konur.
Ortasında iki büyük dağ arasında sarılarak, ülkemizin, Stara Planina ve Sredna gora, Kazanlık vadisinde yer değişmektedir. Arazi, inanılmaz güzelliği ile, antik geçmişi olan tatlı kokular ve büyülüyor ile sarhoş.
Bulgaristan altın hazine turizm Tanrı müzik video Gizem mülkiyet folklor dünya şarkısını kazanan YOLCULUK KARA Trakya KINGSvideo : http://www.youtube.com/watch?v=jnY0knx2 ... r_embedded

Mesaj Çrş Tem 20, 2011 10:15 pm

Mesajlar: 864
Ceviri de olsa anlasilir yine de. Orjinalini de eklesen iyi olurdu. Emegine saglik.


Dön Videolar

cron