Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar bu magaranın gizemini çözecek oln varmı???

bu magaranın gizemini çözecek oln varmı???

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

selam arkadaslar bu magaranın gorunumu dıkkat edersenız [kartal kanadını acmıs ınıse gecıyo magaranın ıcındekı taslar yapıştırma yanı kaplama seklınde ıcinde havalandırmalar var bı ınsan rahat gecıyor bız burada bır sene ruhsatlı calıstık ıcerıye hol seklınde gırıyosun devasa bır yer acılıyo ordan 13 metre asagıya ındık asagıdan tunel cıktı tunelde cesıtlı ısaretlerın yanısıra dokuz tane tıpa soktuk ya uzun lafın kısası 50 metre asagıya 80 metre ılerıye dogru gıttık 70 metrede kanadını acmıs 4 metrelık kartal cıktı kırdık kartalın arkasından dumduz mermer cıktı mermerın arkası kaplama tas cıktı ya nı anlayacagınız bız bır sene emek verdık ama sonuca ulasamadık cok seyler cıktı sekıl olarak tunel yay seklınde asagıya dogru ınıyor ıcı dolu kıl sıkıstırma toprak seklınde bız maddı ve manevı yonden bıttıgımız ıcın bıraktık dısı kartal gorunumlu ıcınde oturan deve ve aslan var resme dıkkatlı bakarsanız gorursunuzdeve sol tarafta aslan sag tarafta aslanın kafası kırlmıs yalnız magaranın onu kapalı ımıs zamanla depremden dolayı acılmıs ustalar bıze bır yardımcı olacak arkadas yokmu ıcınızde varsa sevınırım unutmadan bız burada ruhsatlı calıstık kacak degıl .......
img_0344-oynanmis_6446_8661.jpg
img_0344-oynanmis_6446_8661.jpg (338.28 KiB) 27491 kere görüntülendi
magara_f12e.jpg
magara_f12e.jpg (301.69 KiB) 27491 kere görüntülendi

bu magaranın bu resiminle sana bir yorum yapmamız şu an sadece seni aldatmış oluruz
eğerki magaranın içe uzunluğunu vede içerisinin resimlerini eklerseniz size daha detaylı yorum verebiliriz

hey44 madem bu kadar serbes çalıştınız hiçmi bir resime veya mağara içinde önemli işaretlere veya emarelere rastlamadınızmı hiç bir şey elinize geçmedimi yani ..o zaman daha niye boşa çalışıyorsunuz kardeşim emeğinize yazık değilmi..kendinizi kandırmayın bari ..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

Arkadaşım yazmayacaktım ama dayanamadım.1 sene çalışmışınız 1,2 günde benim için çalışın sadece benimkisi bir tahmin. Mağranın önüne otur ve düşün benim kazanlarla altınım olsa altını nereye gömerim bu altını kaptırmamak içinde ne yapabilirim. Sen altınını gömdün 3 5 10 sene sonrada ortam müsait oldu geldin altınlarını almaya allahını seversen 1 senelik çalışma ve 80 metre ileriye 50 metrede derinliğe mi gömersin yoksa 3,5 günlük çalışmadan sonra alıp gidebileceğin yeremi gömersin. Bak arkadaş siz eğer orada altın varsa bir aldatmacaya kurban gitmişsiniz o insanlar aptal deyildi bu gömüleri yaparken. Sizi altından uzaklaştırmak ve mağranın derinliklerine diplerine çekmek için yapmışlardır onca şeyi gelen uğraşsın dursun diye.
Senin yapmış olduğun benzetmelerden yola çıkarak sana yorum yapacağım.
1) Hiçbir mağrada bugüne kadar aslan görülmemiştir. Bence aldatma Aslan gücün ve kralın simgesidir. Şölen alanlarında şehir girişlerinde stellerde saraylarda bulunur mağrada deyil.
2) Kartal demişsin kartal konduğu zaman nereye konar mağranın diplerine deyil önüne. Yada kartallar mağra girişlerinin önüne yuva yaparlar.
3) Deve demişsin devenin mağra içinde olduğu ender görülen şeydir. Eğer deve mağra içinde oturur vaziyetteyse tamam. öbür türlü duruş şekilleri aldatmacadır. Eğer mağrada oturur şekildeyse Kayaya oyularak saklanmış hazine demektir. Yani işin kısası para mağranın girişinde yada dışarıda hemen önünde. Senin yapacağın tek şey duvarların tamamını kontrol et horasanlı yer varmı devenin altını üstünü kontrol et oyulmuş yer varmı. zemini kontrol et. mağranın girişinden uzaklaşma.
Bu kanıya nerden vardın dersen, mağranın önünde mıcır yığınları var belliki bir yerler oyulmuş taşlarıda girişe atmışlar.
1. Ya mağranın duvarlarında bir yerde gizli bir giriş var çünkü mıcırlardan anladığım o, bir yeri oymuşlar.
2. Yada altını mağranın önüne yani dışına duvar dediğiniz yerin altına gömdükten sonra mağrayı yaptılar çıkan mıcırıda yaptıkları gömünün üstüne attılar.
3.Deve aslan gibi benzetmeler yaptığınız taşlar sabit taşlar deyilse 3,5 kişinin oynatabileceği taşlarsa bu taşların altında mahsen girişi olabilir. Bu sadece sizin yazdıklarınızdan ve çekmiş olduğunuz resimlerden yola çıkarak yapılmış bir yorumdur. Herkes farklı yorumlayabilir. Bence mağra içinde giriş kısmına yakın mesafede mahsen var. Saygılar.

ustat yorumun ıcın tesekkurler dılıne saglık dısarda gorduklerın ıcerden cıkan harfıyat kayalarda komple mermer ıcerden cıkanlar aslında bız magaranın gırısınde pek ınceleme yapmadık devamlı ıcerıye asagıya calıstık soyledıklerın dogru hakıkten en mantıklısıda o hatta gırıste sol tarafta kapak gıbı yer var bızım oraya bakmak aklımızın ucundqan bıle gecmedı gırıse koymazlar dıye farklı yorumların varsa veya sormak ıstedıgın farklı bırseyler varsa cevaplayabılırım hatta ıcerde bırde ınsan kafası var hanı ınsan yuzune ten corap takar tanınmamamak ıcın aynı o sekılde karsıya bakıyo karsıdada duvara monte edılmıs yanı yapıstırmıslar bılmıyorum ırıce bır tas var ve bu tasın altından asagıya dogru ınce bı tbka olarak denız kumu ındı kuyunun dabanına kadar

Arkadaşım dikkatli olun kum varsa tuzak var demektir. Kum tuzağı. Tahminim herzaman söylerim mağra gömüleri herzaman tuzaklıdır. sizin çalıştığınız bölümlerde hiç tuzak olmaması benim dikkatimi çekti. bir dizi işaretlerle sizlerin kafasını karıştırıp mağranın içlerine çekiyorlar. işaretler aldatmacada olabilir. Yinede değerlendirmeli tabiki. Eğer bulduğunuz herhangi birşey olursa hemen almaya yeltenmeyin yerinden oynatmayın önleminizi alın. Bulduğunuz işaretleri sırayla yazarsınız belki bir yardımım olabilir. üçgen işaretleri varsa para kayanın içindedir. hiç aklınızın bile gelmeyeceği yerdir. kapaklı yeri dikkatli çalışın aradığınız yer orası olabilir. üstte kum tuzağı olabilir. kuyuya inmek için tutunacak halka veya buna benzer şeyler varsa ayaklarını ve ellerini yaslayacağın herhangi bir yer varsa bastığın anda kumun altında kalırsınız. aradığınız yer kumun geldiği yer de olabilir kumun girdiği kuyuda olabilir. iyi çalışmalar allah yardımcınız olsun.

zerzereyle beraber duvar kırıldı ise daha ne çalışması yaw.çoktan varsa birşey almışlardır deme

slm heey 44 güzel bi yer seni karamsar lıga düşürmeyimde magranın önü açılmış diyosun sizden önce çalışanlarda olmuş ola bilir 1 senelik çalışma da bişey bulamadıysanız yada yanlış anlama define halen orday sa siz bu işi bilmi yosunuz daha detaylı resim ler olsay dı yardım cı olmaya çalısırdım yanlız magra yanıltmaca da ola bilir etrafında farklı girişte olabilir detaylı görmek lazım

nagant28 neden mağra içi fotolarını çekmedin veya detaylı foto ya da yan mağrayı veya mağraların üst dış veya iç üst..... mendekli arkadaşın dediği gibi oyma taşın içinde olabilir ..yani bu zamanın kumbarası gibi ...bu kumbaralar genelikle mağranın dışında ve üstünde olabilir...çok ilginç 50m derinlik 80m uzunluk diyorsun ve ondan sonra mermer block v.b gidiyor vallahi çok heycanladım açıl susam açıl zincirleme bir şekilde gidiyor ......aslında yazılacak çok şey var. kartalın kafası gözükmüyör.
aslıda çok işaret var orda girşin hemen solunda toprak çökmesi var yuvarlak şeklinde....en önemlisi
oturan devenın sırtında bir ejderha kafası gözüküyör ve dışarı da üst tarafta bir maymun maymunun
üstünde kare işaretler var aynı zzaman da kumbarayı mağranın ön tarafında temizlik yaparak araya
bilirsiniz bol şans detaylı foto beklerim..ayrıca mesajı okuyan arkadaşlardan maymun işareti hakında bilgisi olanlar yazabilirmi. ilk defa maymuna rasladım...

kaptanım ben değill ona sölee yaww

Sonraki

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar