Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar YARDIM EDERMISINIZ BEN ANLAMADIM NE OLDUGUNU

YARDIM EDERMISINIZ BEN ANLAMADIM NE OLDUGUNU

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Herkese iyi çalışmalar Aranızda yenıyım elımde bu parçalar var ne olduklarını hangı tarıhten kalma olduklarını arastırmama ragmen bulamadım bu parcaları babam seneler önce köyden geldi ne olduklarını cozemedık yardım edermısınız
Eklentiler
IMG_5106.JPG
IMG_5105.JPG
IMG_5104.JPG
IMG_5103.JPG

kardeş bu fincan gibi olanın içini cekip yüklermisin sana ozamann yorum yapalım

Bunlar askeri malzemelere benziyor mesela o zırh parçası gibi olanlar kılıçlara karşı koruma amaçlı parçalar. Ama üzülerek söyleyeyim hepsi değersiz şeyler. Ama aynı yerde farklı malzemeler olabilir. Miğfer kılıç vs gibi muhtemlelen ölen bir askerin eşyalarıdır. Ortaçağ falan zamanlarıdır.1600-1900 arası falan

höyükten cıkmıs sanırım bunlar ama o fıncan gıbı olan sey takım degıl işte

bunlar çok yakın döneme ait. çünkü bazılarında kaynak olmuş yerler var...bu tür malzeme höyükten çıkmaz..???.ayrıcada fincanın iç kısmını neden çekip atmadınız..bakalım içinde ne vardı ne yazıyordu bu önemli diğerleri gümüş işe yaramaz..??tabi oda gümüş ise...??*
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

Çok eski olduğunu sanmıyorum..en fazla 100 yıllık civarıdır.

bunlar,yerlesık,ermenı,malzemelerı,,amma,yenı,,,cok,yenı,ılgilenme

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar