Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar selam arkadaşlar

selam arkadaşlar

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Mesaj Sal Ara 08, 2015 2:36 pm

bu işaret beni nereye yönlendirmekte yorumlarınızı bekliyorum 300 metre ilerisinde açılmış tümülüs var başka birşey yok
Eklentiler
IMG_0582.JPG
IMG_0581.JPG

Mesaj Sal Ara 08, 2015 2:50 pm

Valla ustam alıntı yaptım dama işaretine benziyor yanıltmayım seni ...alıntı yaptım
Birinci Yorum :
Dama taşları olarak bilinen bu figür Matematiksel bir hesaplama gerektirir. Kesin çözülmüş bir sistem değildir. Başka bir yardımcı işaret ile daha anlamlıdır. Genellikle yer altındaki tünel veya geçit noktalarının değişmez simgesidir. Eşkiya gömülerine yakın duruluyor olabilir. Her halükarda insanların yaşadığı bölgeleri işaret ettiğinden dikkate alınmalıdır.

İkinci Yorum :
Serüvenli ve dolambaçlı bir yolun ifadesidir. Bu işaret yer altı labirent veya geçit noktalarının değişmez simgesidir. Yer altındaki yaşamı da müjdeler. Ancak bu işaret tek başına defineye ulaşmak için yeterli olmayıp, farklı bir nişane daha aramak gerekir.

Mesaj Sal Ara 08, 2015 8:07 pm

Dostum zaten tümülüsün girişini gösteriyor. Kare olan şekil tümülüsü simgeliyor. Dört yönü gösteriyor ama girişi çarpı olan taraftan .Açılmışsa zaten iş bitmiştir. Saygılarımla.

Mesaj Prş Ara 17, 2015 9:49 pm

KONUYA BİR KATKISI OLURMU BİLMEM AMA O DAMA İŞARETLERİNDEN İKİ ADET VAR İKİNCİ RESİMDE GÖRÜNEN DAMA İŞARETİNİN HEMEN 10-15 CM ÜSTÜNDE

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar