Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar En az 20 metrelik El işareti ve başka resimler

En az 20 metrelik El işareti ve başka resimler

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Selamün Aleyküm arkadaşlar 2 farklı yerden resimler paylaşıyorum değerli yorumlarınızı bekliyorum.
1 : el olan işaretin altında alt taraflarında ince sahil kumu mevcut ve görünen görünmeyen birçok küçük mağaralar var 8 9 tane ayrıca mağaralardan birinin ortalama 500mt derinliği var yukarı doğru çıkıyor hafif rampa gibi ve içerisi soğuk aynı bölgeyle ilgili resimlerin devamını yakında paylaşırım, bu işareti yandan veya farklı bir açıdan görmek çok zor tam karşıdan çok dikkatli bakılınca farkediliyor.
2 : diğer resimlerin hepsi aynı bölgeden

===================================================================

Resim

Resim

====================================================================

Resim

Resim

====================================================================

Resim

Resim

=====================================================================

Resim

=====================================================================

Konu hakkında bir fikri, düşüncesi, yorum yapabilicek arkadaş yokmu ?

kardeşim kolay gelsin .
resimleri inceledim kayalıklardaki tam karşıdan el resmine benzettiğin foto ilginç ama doğal
netice de sadece ele benziyor. yani senin aradığın işaret bu değil. böyle işaret olmaz.
gelelim genel bir değerlendirmeye, bir kere bahsettiğin mağaralar ve bir mağaranın yukarıya doğru gidiyor olması
o bölgenin bir yaşam alanı olduğunu gösteriyor. kayaya oyulmuş sanki bir sunak gibi geldi bana o pencere neticede
görmeyince bir şey söylenemez.
resimlerde en dikkat çeken ise son resimlerdeki dolgu taşları bu hepsinden daha güzel bir gösterge.
ona da bakmak lazım doğal taş yayılımı mı yoksa elle taşınmış mı. tümülüs var gibi sanki.
daha çok resim olursa bir şeyler söylenebilir. daha çok işarete ihtiyaç var.
ha bir de afyon eskişehir taraflarımı burası.
kolay gelsin saygı ve sevgiler

Zengin ve büyük bir kaya mezarı olduğu kesin yüksek rütbeli bir kimseye ait muhtemelen. Kapatılmış girişleri aramalısın.Moostepha nın dediği gibi son resimdeki parça taşlar sana işaret ve referans olacaktır. O çevrede araştırma yapmalısın.

,soylu,,bırısının,mezarı,,anlatıyor,,,kayanın,ust,arka,tarafına,cık,kanal,vecanak,bul,gırısı,ve,mezarı,yerını,soyler,,,yannız,,ısaretler,uste,mezar,ıse,,yandan,arazıye,,bakar,,kayanın,,yandadır

Mihrabı arkana almadan birde ölçüleri alsak net olurdu lakin karşısında çalışma izleri duruyor zaten! Kuru dere yakınında merdivenli yer var mı?
Yukardaki su kaynaklarından beslenir bu kuru dere asağada ana dere çatına geldiği yeride resimlermisin?
KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARINI KORUYALIM

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar