Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar harita konusunda yardım

harita konusunda yardım

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Mesaj Sal Kas 27, 2012 3:20 pm

bu haritayı buldum ve yardımcı olursanız sevinirim. kendi yaşadığım yörede buldum.
Eklentiler
PIC_0333.JPG

Mesaj Sal Kas 27, 2012 4:13 pm

Haritayi nerde buldun?

Nasil buldun?

Uzerindeki ne boyasi?
www.defineciyiz.org

Mesaj Sal Kas 27, 2012 4:22 pm

bir araştırma enasında ormanda buldum. bu bir bez ve bal mumuna sarılı idi. üzerindeki boyayı bilmiyorum ama sanırım kök boyası

Mesaj Sal Kas 27, 2012 7:02 pm

küçük bir parçayı kes, götür karbon testi yaptır önce.
Nam et ipsa scientia potestas est

Mesaj Sal Kas 27, 2012 7:05 pm

Bez parcasina C14 testi...ilginc...

Hem de Turkiyede....

Bakkaldan ekmek almak kadar kolay ve ucuz...
www.defineciyiz.org

Mesaj Sal Kas 27, 2012 7:22 pm

Dramos;

Bez parçasına c14 testi yapılmaz mı?
Daha önce yaptırdın mı?
Nerde yaptırılır biliyor musun?

Haritayı bulmak da bakkalın yolunu bulmak kadar kolay oluyor galiba?
Harita bulması ilginç değil de, c14 testi yapması mı ilginç geliyor sana?

Bir de "Türkiye de" diyerek ne demek istedin onu da anlamadım..

Sanırım işleri illegal yoldan yapmayı seçtiğiniz için bu tür testleri yapabilecek laboratuvar bulamıyorsunuz değil mi?!

"Üzerindeki ne boyası" diye sormuşsun bir de. Yahu adam nereden bilecek ne boyası olduğunu? Soru mu şimdi bu?
Nam et ipsa scientia potestas est

Mesaj Sal Kas 27, 2012 7:52 pm

Sayın tilki77...
Haritanıza elimizden geldiğince yardımcı oluruz fakat o elinizdeki haritanın içinde barındırdığı alan sizce kaç km olabilir?
Mesala bu 8 km bir alanıda kapsayabilir - 5 km alanıda kapsayabilir ?
Varsayım; dereyi görmeden? tepeleri görmeden?yolları görmeden kısacası kişinin mutlak orada olması ve yerinde inceleyerek adım atması gerekiyor ve bu kısa süreli bir işde değil günlerce sürebilir veya haftalarca bilmem anlatabildimmi...
Buradan sizi yönlendirebilmek çok zor...Balmumuna sarmalayıp saklamasıda,balmumunu koruyucu olarak kullanmış...

saygılar.........

Mesaj Sal Kas 27, 2012 7:56 pm

ülkemizde artık her türlü test rahatlıkla yapılmaktadır yeterki yaptırmasını bilelim
beze gelinçe eskiden bezler ipekten , hayvan kılından imal edilirdi birde bu beze dikkat edelim
bir diğer hususta dikkat ediyorsanız bez beyaz sanki yeni gibi oysa yıllanmış bir bez olsaydı bu bezde biraz azıçıkta olsa renk değişikliği olması gerekmez mi
hadi diyelim bal mumu korudu peki bu bezde azıçıkta olsa bal mumu lekesi gördünüz mü
bir inçelemenizi öneririm

son olarak STİGMATA dostumuza katılıyorum
zaten bunu test ettirirken size gerekli çözümüde yapaçaklardır
en yakın müzeye veya bir üniversiteye müracaat ediniz

Mesaj Sal Kas 27, 2012 9:01 pm

Stigmata yazdı:
Dramos;

Bez parçasına c14 testi yapılmaz mı?
Daha önce yaptırdın mı?
Nerde yaptırılır biliyor musun?

Haritayı bulmak da bakkalın yolunu bulmak kadar kolay oluyor galiba?
Harita bulması ilginç değil de, c14 testi yapması mı ilginç geliyor sana?

Bir de "Türkiye de" diyerek ne demek istedin onu da anlamadım..

Sanırım işleri illegal yoldan yapmayı seçtiğiniz için bu tür testleri yapabilecek laboratuvar bulamıyorsunuz değil mi?!

"Üzerindeki ne boyası" diye sormuşsun bir de. Yahu adam nereden bilecek ne boyası olduğunu? Soru mu şimdi bu?

Ukalaca verdigin cevaba ben biraz daha ilimli cevap vereyim.

Bez parcasina C14 testi yapilmaz. Ancak uzerindeki boyaya yapilabilir.

Daha once C14 testi yaptirmadim. Bizzat yaptim.

Nerelerde yaptirilir elbette biliyorum.

Karsindaki kisiyi kucumseyerek git C14 testi yaptir diyecegin kadar lafla peynir gemisinin yurumeyecegini belirterek nerede nasil kaca yaptirilir onu deseydin karsindaki kisiye daha cok yardim etmis olurdun.

Elini kolunu sallayarak ben C14 testi yaptiracagim diyen benim koylu vatandasimin basina neler gelir acaba?

Insanlari illegal isler yapiyorsunuz diye bir daha asla suclama. Yoksa elbette bizde
cevap vermesini ve gerekli sekilde karsilik vermesini biliriz.

Okumayan bir topluma senin soylediklerin elbette kulaga fisildanan bir masal gibi geliyor. Halbuki bilseler bilgi bir adim otelerinde...
En son Dramos tarafından Sal Kas 27, 2012 11:38 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
www.defineciyiz.org

Mesaj Sal Kas 27, 2012 9:05 pm

Arkadaşlar Merhabalar.. BURSA bölgesine uzak olupta Yardımlaşmak isteyen arkadaşlar, Bölge konusunda yardımcı olabilirim.

( Ayrıca site yöneticimize bu şekilde bir site kuruculuğundan dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum .. Saygılarımla.. )

Sonraki

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar