Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar dedektorler

dedektorler

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Mesaj Sal Eyl 04, 2012 10:26 pm

MERHABA BI DEDEKTOR KIRALAMAK VEYA SATIN ALMAK ISTIYORUM DAHA ONCE SADECE TRUVA YI DENEDIM SITENIZDEKI FORUMLARDA O OLMAZ BUNUN DERINLIGI SU DEGIL GIBI CELISKILI IFADELER GORDUM BASTA USTALAR OLMAK UZERE RICAM NE TUR BIR DEDEKTOR KARADENIZ BOLGESINDE ISIME YARAYABILIR TESEKKURLER...

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 10:43 am

Frekansı iyi olmalı ve alan tarama yapmalı bu konuda birden fazla cihaz kullanan arkadaşlarla sana yardımcı olsunlar istişare etmen senin yararına bunun için heç acele etme...
Karadeniz bölgesi özellikle trabzon da öyle yerler varki burada cihaz değil tecrübe konuşuyor örneğin yüksek rakımlı bir yerde kayalıkların üzerinde haç gördüm şimdi burda cihaz işe yaramaz lakin bunun istikametinde bir mağaraya aramalısın anlıyorsun dimi kardeşim karadeniz dedin sana bir tio verdim:) sağlıcakla kal...

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 10:52 am

aktar yazdı:
Frekansı iyi olmalı ve alan tarama yapmalı bu konuda birden fazla cihaz kullanan arkadaşlarla sana yardımcı olsunlar istişare etmen senin yararına bunun için heç acele etme...
Karadeniz bölgesi özellikle trabzon da öyle yerler varki burada cihaz değil tecrübe konuşuyor örneğin yüksek rakımlı bir yerde kayalıkların üzerinde haç gördüm şimdi burda cihaz işe yaramaz lakin bunun istikametinde bir mağaraya aramalısın anlıyorsun dimi kardeşim karadeniz dedin sana bir tio verdim:) sağlıcakla kal...

üstad o dediqin haçtan bende qördüm :) sırrı neymiş çözebildiniz mi peki ?
Nokta (.) Kadar Menfaat İçin Virqül (,) Gibi Eqilme ..!

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 7:55 pm

Meraklı kardeş bana gösterdiklerinde yardımcı olabilme babında yorum yapıldı neticede sağlamdı ve eğer daha önce keşfedilmediyse of ki offf ama ne yaptılar bilmiyorum geri dönüş olmadı?) zaten heç geri dönüş olmuyorki:)
...Gördüğün haç artı şeklindeyse zor-ama süslü püslü ise yapanda baya uğraşmışsa ustalık diyelim bu ya mağara yada mezar ikisinden birine bakıyor ona göre çevreye uzaktan yakından bakarsın...

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 8:01 pm

Siteden yorum isteyen arkadaşların ellerindekine bakıyorumda kendilerini araştırmalarından dolayı önce tebrik ediyorum
lakin 2 bin 3 bin öyleki 8 bin olanda var senelik yerleşimleri keşfetmişler ama zorr kardaşlar bunların altından çıkmanız ne diğim
Allah kolaylık versin kime niyet kime kısmet....

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 9:33 pm

haç malta haçı diye qeçiyormuş kardeş.Karşıdan karşıya qeç anlamındaymış :) ve bizimkide çözülmeyi bekliyor :)

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 9:38 pm

statü haçlar her zman verimli olmuştur sen bu haçın bana resmini atcen bir de alan olarak resim çekip atcen bakalım karşıyamı geçicez yoğsa yerin altında mahsenmi arıcaz :)

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 9:40 pm

jaberakis yazdı:
MERHABA BI DEDEKTOR KIRALAMAK VEYA SATIN ALMAK ISTIYORUM DAHA ONCE SADECE TRUVA YI DENEDIM SITENIZDEKI FORUMLARDA O OLMAZ BUNUN DERINLIGI SU DEGIL GIBI CELISKILI IFADELER GORDUM BASTA USTALAR OLMAK UZERE RICAM NE TUR BIR DEDEKTOR KARADENIZ BOLGESINDE ISIME YARAYABILIR TESEKKURLER...

Önemli olan soru ne tür deqil . Ne için kullanacaqın ;) Buna iyi karar vermelisin.Sana yardım olmak amaçlı bilqi ve tecrübe paylaşımlarımı yazıyorum

Dedektrler vlf sistemi ile pulse sistemi olmak üzere iki sistemde çalışır.

Vlf Dedektrler yüzey aramalarında başarılı olup.Ayrım konusunda en iyi sistemlerdir.Yanılma payı çok düşüktür.Bu sebebten dolayı pek derine inememekle beraber cihaz kalitesine qöre deqişmektedir.Ama 1-2 ve 2.5 mt. qören chazlar vardır.Marka vermek istermiyorum Reklam olur :lol: (Derinlik hedef büyüklüqüne qöre deqişmektedir )

Pulse Dedektrler derin aramalarda başarılı olup.Ayrım konusunda vlf dedektrler kadar iyi deqildirler.Ve Rahatlıkla 2-4-6 mt qibi derinliklere inebilirler.(Derinlik hedef büyüklüqüne qöre deqişmektedir.)

Bunlar Şahsi deneyimlerim ve bilqilerimdir.

Sayqılarımla.

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 9:45 pm

aktar yazdı:
statü haçlar her zman verimli olmuştur sen bu haçın bana resmini atcen bir de alan olarak resim çekip atcen bakalım karşıyamı geçicez yoğsa yerin altında mahsenmi arıcaz :)

Üstad suan memlekete olamadıqım için malesef fotolayamıyorum.Ama elimde tek foto var belki fadyası olur :) Ama memlekete döndüqümde ilk işim ayrıntılı fotolayıp paylaşırım.Bu önden çekilmiş bir kare.Oda 2x3 büyüklüqünde ve qirişin tam karşısında oturma yeri var.Haçta oturma yerinin tavana yakın kısmında
Eklentiler
s18.jpg
s18.jpg (39.79 KiB) 9749 kere görüntülendi

Mesaj Çrş Eyl 05, 2012 9:50 pm

bu arada burası neresidir? kapağını almış keratalar bu kapakda da işaretler vardı olması gerekiyor idi ?
yalnız bu bölge boş değil he söyleyim sana haç bunun karşısınd ise işareti vermiş zaten:)

Sonraki

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar