Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar ALTİN MADENİ PARA - LüTFEN USTALAR CEVAP!

ALTİN MADENİ PARA - LüTFEN USTALAR CEVAP!

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Tekrar Selam.Bu altın madeni paranın tytarı sizce ne kadardır? Fotoğrafını net çekemedim. Çok uğraşdım ama en net bu görüntüyü ala bildim. Yardımınız dokunursa sevinirim.Resim net olmadığı için anlatım gereği duydum.Paranın üzerinde her 2 tarafındada 3 erkek resmi var.Bir tarafında ki, resimde ki, ortadaki kişi san ki, İsa peygambere benziyor. Sağ ve sol kısımlarda ki 2 kişininse kafasın koç kafası. ayak uçlarındaysa eski yunan farflerine benzeyen yazılar ve ortadakı kişinin kafasının üzerinde üst kısmında) IX Yazısı var.Her 2 tarafdada resimler hemen hemen aynı bir tek farkı ortadaki kişi. Ön tarafdan farklı olarak arka tarafda ki, ortadaki adamın kafasında taç var ve sanki kralı hatırlatıyor. Para ortadan basık halde. Ön yüzü içeriye doğru batık arka yüzüyse kambur gibi. Ustalar sizden bir ricam daha var.Eğer ki, bu mesajımı yanıtlarsanız lütfen Fotoğrafsız define işaretlerinize Yorumlar bölümünde "Bu Hazine mi?" başlıklı Mesajımada bir cevap yazın LÜTFENNN.
Eklentiler
040620121467-001.jpg
040620121463.jpg
Neden Zengin Olmak isterizki?

ÇUKUR BİZANS SİKKESİ DİYE BİLİYORUM TUTARINA GELİNCE SAHTEMİ DEĞİLMİ TESTE SOKULUR GERÇEKSE HAFIZAM YANILTMIYORSA 300 YADA 350 DOLAR DİYE BİLİYORUM ELİNDE BİTANE VARSA UĞRAŞMA BİRDEN FAZLAYSA ÖZEL MESAJ AT

Definecilik literatüründe ÇUKUR BİZANS olarak tabir edilen Bizans parası. Detaylı çekmiş olsaydın kime ait olduğunu söyleyebilirdim. Piyasada oldukça fazla miktarda bulunan paralardan. Altın değerinin yanı sıra tarihi değeri de var tabiiki.

Senin elindeki paranin kondusyonu cok iyi. hatta cok fazla iyi. yani gercek olmayabilir. gercek olup olmadigini gormek icin cok iyi detayina bakmak gerekir. Farkli isiklarda flassiz bi fotoraf cekmeye calis. Bu paralarin daha dusuk kalitelilerinin degeri 700-800$ civari. Bu tabi yurt disi degeri turkiyede alim satim yasak oldugu icin piyasa degerinden bahsedilemez.

ORJİNALLİĞİNE Gelince Azerbaycanda bir gömü-kazı zamanı kendi ellerimle Garret Treasure Hunterle 50sm derinlikden buldum. Arazinin resmi daha detaylı şekilde "Bu hazine mi?" diye başlıklı mesajımda var. O arazinin civarlarında bulduk. Bu arazi çok eski yaşam alanı. Tüm tarih kitaplarında Azericede halk arasında Torpaq Qala (Toprakdan Kale) tabir edilen eski yaşam alanını aradım ama bulamadım. Yani tarihcilerin henüz keşf etmediği bir arazi. Sizce o arazide yarım metre derinlikdi sahte bir Madeni para ola bilir mi?
Neden Zengin Olmak isterizki?

Kendin bulduysan sahte olamaz. Hayirli olsun. guzel para.

özelden bana mesaj at

Ortalık cakaldan gecılmedıgıınden ozel mesaj ıle sana paranın ortlama ederını attım. Sakın ola bu fıyatın altında bır fıyat ıle bır baskasına verme. Elınde tut daha ıyı.

oncelikle paranin ne parasi oldugunu kesinlikle en ince ayrintisina kadar ogren. hangi tarihde ve nerde basildigini bul. sakin bu paraya benziyo su paraya benziyo deyip kendi kafandan bi fiyat bicme. benzeri bi paradan 10 kat degerli veya 10 kat daha degersiz olabilir. daha net resimler ekle kafadan is yapma. benden sana tavsiye.

Bu ekdeki parayla karsilastir sendekini.
Eklentiler
a-biz1hist1068.jpg

.
En son nagant28 tarafından Pzr Ağu 23, 2015 11:01 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Sonraki

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar