Forum ana sayfa Çözümünü İstediğiniz İşaretler Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar BU NE RESMİ NET OLARAK ÇİZİLMİŞ.

BU NE RESMİ NET OLARAK ÇİZİLMİŞ.

Arazide çekmiş olduğunuz define işaretlerinin çözümlerini burada paylaşabilirsiniz

Mesaj Cmt Oca 29, 2011 8:18 pm

RESMİN TANIMI...

İŞARETİ TERS ÇEVİRDİĞİNİZDE YAPILAN OYUKLU (ÇİZİKLER) BUSEFER KABARTMA OLUYOR.VE BAŞ KISMI DİYE TABİR ETTİĞİMİZ YÖNÜNDEKİ TARAFTAN AŞŞAĞI DOĞRU(KAFA BÖLÜMÜNE) AKAN BİR DOĞAL KABARTMA GÖRÜNÜYOR?YANİ İŞARETTE DOĞALLIK KULLANARAKTAN VE USTACA CİZİMDEN NORMAL HALİNE BAKTIĞIMIZDA 1.5 MM DERİNLİĞİNDE OYULARAK ÇİZİLMİŞ?FAKAT TERS ÇEVİRDİĞİMİZDE AYNI MM YÜKSEKLİĞİNDE KABARTMA OLDUĞU ORTAYA ÇIKIYOR.ETRAFINDA HİÇBİRŞEKİİLDE AĞAŞ VE BİTKİSEL BİŞE YOK?KAYALIK VE MICIRLARDAN İBARET OLUPYÜKSELTİLER VE DÜZLÜKLER BOL?BARİZ GÖZÜKEN BİYER YOK GÖZE ÇARPAN?İŞARETİN KENDİSİNİN ÇİZİLDİĞİ KAYALIK HARİÇ ARKASINDANDA KENDİSİNDEN BÜYÜK İKİ KAYALIK DAHA VAR.KAYALIĞIN 3-4 M ALTINDADA KURUMUŞ BİR DERE YATAĞI VAR.İKİ KUYRUKLU İKİ SIRTLI İKİ AYAKLI VE SIRTI İLE BAŞI BİRLEŞMEMİŞ BİR ŞEKİL.BEN TOSPA DİYE ATLANDORDIM.AMA N?OLDUĞU BELLİOLMAYAN BİR İŞARET GİZEMLİ VE BAKİRE BİR YERDE.İŞARET AVUÇ İŞİ KADAR ÇİZİLMİŞ VE BİLMEYEN KESİNLİKLE BULAMAZ İŞARETİN YERİNİ.ÇOK KÜÇÜK VE SAKLI GİBİ DURUYOR.BİLEN BİRİ GÖSTERMEDİĞİ SÜRECE HİÇÖ BİRŞEKİLDE BULUNMASI İMKANSIZ.İŞARET ETRAFI 200-300 MT ÇAPINDA HİÇBİRŞEKİLDE KAZI YADA BUNA BENZER BİR ÇALIŞMA YAPILMAMIŞTIR Kİ İŞARETİN DAHAÖNCEDEN KİMSENİN GÖRMEMESİNDENDİR?.YOKSA BUGÜNE KADAR BÖYLESİNE UFAK BİR İŞARETİN TAHRİP OLMAMASI İMKANSIZDIR.

155252_148893835159165_100001156476638_240187_1714702_s.jpg
155252_148893835159165_100001156476638_240187_1714702_s.jpg (5.88 KiB) 18871 kere görüntülendi
IMGA0966.jpg
IMGA0008.jpg
IMGA0007.jpg
IMGA0977.jpg

ORTADAKİ RESİM DOĞAL HALİ. BEN RESMİ TERS ÇEVİREREK DEĞİŞİK ŞEKİLLERDE SİZLERE SUNDUM.

değerli arkadaşlar,kurumuş veya da kurumamış dere kenarlarının etrafında sabit bir kayaya çizilmiş işaretlerin ben harita olduğunu düşünüyorum ve bu tospa diye atlandırdığım resmimle ilgili bir arazi yapısına sahip olmadığını gördüm....sırtlarını dere olarak atlandırsam bişe çıkmıyor harita olarak tabir ettim bişe çıkmıyor...birçok kaplumbağa ( tospa) resmi gördüm çözülmüş olarak,ve birçokta işaret hemen hemen bilinen işaretlerin çoğunu,ama bunu çözmek çok çok ama çok zor yahu.
EĞER İŞARETİ ÇİZEN KİŞİ BİR BAŞKASININ BULMASINI İSTESEYDİ KENDİ DIŞINDA,OZAMAN BELLİ EDERDİ Kİ GÖMÜNÜN DE HİÇBİR ANLAMI KALMAZDI...OYÜZDEN BU İŞARET ÖYLE BİR ŞEKİLDE ÇİZİLMİŞKİ MANTIK YÜRÜTEREK ÇÖZMEK ÇOK ÇOK ZOR.

bu konuda bana yardımcı olacak olan arkadaşlarım: akıl akıldan üstündür,her arkadaşımın bilgisine yorumuna ihtiyacım var.bak başka görmek başkadır,biri bakarken öbürü görebilir.herkesin yorumunu detaylı birşekilde değierlendireceim.

NOT: İŞARET OLAN BÖLGEDE ZAMANINDA BIRAKILMIŞ MADEN OCAKLARI VAR,,,O SEBEBDEN DOLAYI ALAN TARAYICILAR DEVRE DIŞI KALIYOR...MAKİNA OLANAKSIZ BURDA.SADECE VE SADECE YORUMLA KEŞFEDİLİR BU ESRARENGİZ RESİM.

arkadas sen resim yorumlayabilirmisin???
eger evet se bi zamet yardim edebilirmisin???

BİRÇOK RESMİ YORUMLAYABİLİRİM AMA BU ZOR...SEN YORUMLAYABİLİYORSAN BİRZAHMET ARKADAŞIM YARDIM BU KONUDA

arkadas seninki asagiri derecede zor bisey yorumlayamam??
sen bana yardim edebilirsen cok sevinirim
En son serif tarafından Pzr Oca 30, 2011 8:48 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

sevgili GNCDYRGM
resimi ve yorumunu okudum evet doğru kanaattesin bu net olmasada bölgede ufak bir haritadır
sana sorum şöyle olaçaktır
bu bölgede bir kapalıda olabilir açıkta magara varmı bu taşa yakın olmalı karşısında vede etrafında burada yanılmıyorsam bir çeşit kömür diyesim geliyor ama bir nevi değersiz bir maden oçağı olmalı
burası oval bir tepe zannedersem etrafına dolanan bir nevi dere olmalı belki 2 kaynaktan çıkmaktadır

sevgili ŞERİF
konunu zannedersem açmışsın burada tekrar açmanı ben uygun bulmadım ama elbet yardım talep etmen güzel bir şey böyle kısıtlı resimlerle yorum beklemek tamamen yanlış olaçaktır bu resmin yorumları çok olmaktadır hangisini sana söylersek söyleyelim net yorum olamaz sadece seni kandırır zamanını çalarız mesela bir kaç örnek vereyim
normal mezar işareti-kaya mezarı işareti-taş yığınım işareti
cevresini detaylı resimlerini sitemize eklersen net yorum alabileçeğini söyleyebilirim
saygılarla

s.aleyküm arkadasım bu resimde yanılmıyorsam birde hayvan basına benzer birde bas kısmı vargibi tabi benim görüşüm 2. işarette daha net gibi duruyor ama nekadar doğrudur bilmem umarım sizlere bir yardımı olur allah yar ve yardımcınız olsun resmide ekliyorum
Eklentiler
IMGA0008.jpg

arkadşlar bir kaya mezarı işareti açık tarafı ölç ve adımla

hamid bana yardim edebilirmisin baska bi nisan foto var eger yorumlayabilirsen cok sevinirim????
En son serif tarafından Pzr Oca 30, 2011 8:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Sonraki

Dön Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar