Forum ana sayfa Definecinin Bilmesi Gerekenler Toprak Çeşitleri Arkadaşlar bu Nedir acil destek

Arkadaşlar bu Nedir acil destek

Toprak çeşitleri hakkında bilgiler

Mesaj Çrş Eyl 25, 2013 9:45 am

Arazide ufanan bir kayaç buldum ufattıkça parladı suya koydum ışık altında resmini çektim altın tozu olma ihtimali nedir yada farklı bir kayaç olma ihtimali şimdiden teşekürler.
Eklentiler
fotoğraf.JPG

Mesaj Çrş Eyl 25, 2013 10:18 am

ben sana onun ne oldunu söliyim.bazı boyaların içine katılan tuhafiyelerde satılan sim veya altın tozu denen duvara sürüldüğünde boyanın duvarda ışıldamasını sağlayan sunnni bir madde :)

Mesaj Çrş Eyl 25, 2013 10:28 am

kardeş sunni madde değil boyacılardan satın almadım kayaç halinde doğada bulunmakta bu ufanmış halidir suya koydum daha iyi görüntü sağlamak ve topraktan ayrıştırmak için

Mesaj Pzt Şub 03, 2014 1:27 am

Arkadaşım o elindeki altın tozu ile harmanlanmış toprak...Benzeri malzeme bende de var..Kuyumcuda ateşte erittik..bir su bardağında (yaklaşık 300 gr) 0.86 gr altın verdi.Fakat Toprak,curüf ya da ne dersen de...büyük bir zahmet ve ısı istediği için (1200-1600 C ) ak'ı hak'kını geçiyor..Kiloda2,2-2,8 gr altın veriyor..Lakin dediğim gibi elde edilen masrafı karşılamıyor..Ve hiç bir kuyumcu da kolay kolay potasına koymuyor.Dilersen bende sana Fotolarını gönderebilirim..Ama bu konuda ilginç bir anektod da var onu söyleöeden geçemiyeceğim.Denilir ki; bu malzeme tılsımlı imiş.Bundan elde ettiğin bir miktar altını Genel malzemenin içine koyarsan ve Ermeni tılsımını bozabilecek birisini bulabilirsen söz konusu oran hatırı sayılır bir biçimde değişirmiş.Ve bu tılsım ne hikmetse siyanürle yapılmış.Zira akredite laboratuarına yaptırdığımız incelemede genel karışımda ciddi miktarda siyanür kalıntısı çıktı.

Saygılar,

Mesaj Pzt Şub 03, 2014 1:32 am

acil ulaşmak istersen bana .......................... no'lu telefondan ulaşabilirsin..

Mod Notu:
Telefon numarasi vermeyiniz.

Mesaj Çrş Ağu 13, 2014 2:44 pm

teste gönder kardes herkesin dediğine inanma en iyisi teste göndermek..mesela biz bulmuşştuk altın gibi parlıyodu altın tozu dedi herkes teste gönderdik mika nın ham maddesi çıktı

Mesaj Pzt Ara 22, 2014 11:55 am

kardeş krom tas içersinde iyicene ısıt ısıttıktan sonra içine tuzruhu dök eğer sarı rengi alıyorsa altındır tuzruhu nu bilezik atölyeleri altına renk versin diye kullanıyor

Mesaj Cmt Şub 21, 2015 10:44 pm

böyle bir şeyle karşılaşırsanız mermer bulup üzerine sürtün mermerdeki renk yeşilse pirittir.ama renk sarı ise altın olma ihtimali yüksektir.fırat981 in dediği gibi muskovit mikanın hammaddesi demir de çıkma ihtimali var.okanyilmaz68 in bahsettiği siyanür olayı ise tılsım değil siyanür liçi denilen cevher zenginleştirme prosesidir.siyanür işlemi kanser yapmaz ama sağlık için son derece tehlikelidir.böyle bir şeyin farkına varırsanız yakın temas etmemeye özen gösterin.

Mesaj Pzr Mar 15, 2015 4:04 pm

Bu sekilde toprakla harmanlanmis madenler bulunmaktadir. Ozellikle yapilmistir. Daha once benzer olayla karsilasilmistir. Bulduysaniz eger buldugunuz yerden kalanlarida toplayip evinizde su ile ayristirin evinizde basit bir pota yapip eritip kaliba alabilirsiniz. Iyi gunler

Dön Toprak Çeşitleri