Forum ana sayfa Definecinin Bilmesi Gerekenler Alfabeler PAYLAŞIM:BURDAKİ YAZI VE FİGÜRLER NE ANLATIYOR

PAYLAŞIM:BURDAKİ YAZI VE FİGÜRLER NE ANLATIYOR

Dünyada kullanılmış/kullanılan alfabeler hakkında genel bilgiler

Resim
HAY dan gelen HU ya gider ALLAH...

FORUMDA RESİM BİRAZ BÜYÜK ÇIKIYOR

tekden

ayhan kardeşim bu yazının neye yazılmış olduğunu ve nereden alındığı gibi geniş bir acıklamayı bana yaparsan tercüme konusunda zorlanmadan izahım olacak haberini bekliyorum

slm tekden usta senin istediğin gibi başa alayım konuyu

yer erzurum /karayazı bundan 15 sene önce malazgirte giden dayım ve akrabası orada yaşlı bir adamı görür konuşur nerden ve hangi köyden geldiklerini anlatırlar adama
bu yaşlı adam onlara derki sizin bahs geldiğiniz köyde düz ve uzun bir dağın, baş kısmında kale tarzı harabe varmı dedi onlarda evet dedi o güne kadar oraya kazma bilene vurulmamıştı
sonra yaşlı adam onlara derki o tepeye çıkın sabah vakti güneş doğarken tepeye gelen güneş ışıkları 3 adet tümsek gibi yere vuracak 3.cü tümseğin hemen dibinde batı istikametine doğru oranın ana giriş kapısı olacak, kapının sağ köşesindeki toprakları boşaltın ve kapının duvarındaki 80*40 ebadlarında dizilmiş taşların 3m ü 5 mi öyle bir sıralaması vardı ,o taşlardan bir tanesinde yazı olacak onu bana getirin demiş ve gitmiş...

tabi bunlar ekibi kuruyorlar adamın dedikleri gibi aynen 80*40 ebadlarında 20 cm kalınlığında yazılı olan taşı buluyorlar ,köy meydanına getirdikten sonra jandarma devriye çıkacağını haber alınca yakalanma korkusuyla, taşdaki yazıları kağıda olduğu gibi elle yazarak yazarlar ve taşı birine emanet ediyorlar emaneti alan kişide korku içinde bu taşı kırıp evine temel taşı olarak inşa ediyor en son aldığım duyuma görede taş hala kırık olarak evin temelinde durum bundan ibaret...

yazı elime 8 ay önce geldi ermeniler okuyamıyor en son arkadaşın biri yazının ebced dili olarak şifrelendiğini bu yazıyıda kimsenin bilmediğini ve kendisinin anladığı kadarı ile mezar, dere ,yol ,oda,bahçe ve gizli bir kapağın olduğunu söyledi sizin ışığınızda daha detaylı çözüm olursa bu sevinirim....

Dön Alfabeler