Forum ana sayfa Definecinin Bilmesi Gerekenler İşaretleri çözerken nelere dikkat etmeliyiz işaretin anlamı lütfen resimdeki işaret neyi ifade ediyor

işaretin anlamı lütfen resimdeki işaret neyi ifade ediyor

Definecilik alanında işaret çözümü

Resim

YAKLAŞIK BİR METRE BOYUNDA ŞEKLE SOKULMUŞ BİR TAŞ İÇİNDE DEFİNE OLABİLECEĞİ SÖYLENİYOR GÖÜRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

Resim

kardes bu bir bizans donemine ait bir hac yapilis sekli kabartma bu tur haclar genellikle ya kiliselerde olur ya da mezarda cevrede genis arastirma yapin define olabilme ihtimali oldugunu sanmiyorum ben yunanistanda yasiyorum ve bunun gibi bir suru taslar var bizans donemine ait yanlis bilgi vermek istemem ama genelde bizde boyle haclar ya kiliselerde cikar ya da hristiyan mezarlarinda

selam arkadaşım bu tür işaretler genellikle kilise duvarlarındaki güney sütunlarındaki duvar taşlarında bulunur burdada bir kilisenin olduğunun veya bir ibadet yerinin olduğunun anlatım sembolize ifadesidir..ayrıcada bu işaretin çıktığı yer i çok önemlidir çünkü zor vede çok incelikler vede özellikli olan yerlerdir.bu yerlerde önemli tuzakların olduğuda rastlanmıştır vede karşılaşılmış olunup bilinmektedir.allah kolaylıklar versin.saygılar..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

Dön İşaretleri çözerken nelere dikkat etmeliyiz