Forum ana sayfa Definecinin Bilmesi Gerekenler Definecide Olması Gereken Malzemeler Definecide Bulunması Gereken Malzemeler

Definecide Bulunması Gereken Malzemeler

Definecilerde olması gereken malzemeler

"2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu?nun 74. maddesine göre izinsiz olarak define araştıranlar, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılırlar. Dedektör ile define aranması konusunda her hangi bir istisna yoktur."

Kayracığım
Antalya sahilleri Kemeralti plajindan Lara Plajina kadar hergün detektörlü yerli ve yabancı hobicilerle kayniyor. Neden o zaman onları yakalamıyorlar ki?

sayın tahsin o dediğin biraz zor işte yeni yasaya göre değil orda o anlattıklarınla dağda bile yakalasalar hemen sorgularlar adamı..
Aldığımız Nefesi geri verebiliyorsak Demekki hiç bir şey bizim değildir.

slm arkadaşlar sizden yardım istiyorum şimdi ben pikniğe gittim arkadaşlarla 4 ...5 kayanın üzerinde küreğe benzer haç işareti buldum yani 3 tane haç ve hemen haçların altındada kare oyma var. o dediğim kayaların hepsinin üstündede aynı işaretler var ve bu kayalar yaklaşık 40vaya 45 metre kadar birbirlerinden uzak... birde çok büyük kayanın üzerindede terazi işareti var yine 50 metre falan haçlardan uzaklığı. bunların ne anlama geldiğini bilen varsa yazabilirmi. teşekürler .............

slm arkadaşlar sizden yardım istiyorum şimdi ben pikniğe gittim arkadaşlarla 4 ...5 kayanın üzerinde küreğe benzer haç işareti buldum yani 3 tane haç ve hemen haçların altındada kare oyma var. o dediğim kayaların hepsinin üstündede aynı işaretler var ve bu kayalar yaklaşık 40vaya 45 metre kadar birbirlerinden uzak... birde çok büyük kayanın üzerindede terazi işareti var altındada kare oyma yine 50 metre falan haçlardan uzaklığı. bunların ne anlama geldiğini bilen varsa yazabilirmi. teşekürler .............

paylaşım için teşekkürler

paylaşım için teşekkürler

selam.. bir an askerlik anılarım canlanır gibi oldu tam teçhizat 5 km koş babam koş :)

Burda bir notda ben düşmek istiyorum adınız mezarcı veya kaçak kazı yapan çıkmaması için LUTFEN İZİN ALARAK KAZI ÇALIŞMASI YAPINIZ...
'' LÜTFEN İŞARETLERİ KIRMAYINIZ '' HİÇ KIMSENIN SÖYLEMINE İNANIP İŞARETLER İÇİNDE PARA VARDIR KIRMAYIN İYİ ŞEKILDE ARAŞTIRIP YADA BİLENLERE SORUP ÖGRENİNİZ...

Merhabalar arkadaşlar kandiliniz mübarek olsun.

s.a üstadlar kesinlikle bu malzemelerden biri eksik olursa hem işinizi eksik yapıyorsunuz hemde canınızı hiçe sayıyorsunuz demektir. unutmayın size veya yanınızdaki insanlara zarar gelmemesi 1. önceliğiniz olmalı daha sonra define gelmelidir. Gergi dediğimiz malzeme benim bu güne kadar gördüğüm en önemli malzemelerdern biridir. Hayat kurtarır :)
Child Of #MadHouse

Önceki

Dön Definecide Olması Gereken Malzemeler