DEFİNE İŞARETLERİ

Define İşaretleri

DEFİNE HARİTALARI

Define Haritaları

DEFİNECİ KLAVUZU

Defineci Klavuzu

PARA KATALOĞU

Tarihi Para Kataloğu

DEĞERLİ MADENLER

Değerli Madenler

MEZAR & TÜMÜLÜS

Mezarlar, Steller, Tümülüsler

MEDENİYETLER

Anadolu Medeniyetleri Tarihi

DEDEKTÖR DÜNYASI

Dedektör Dünyasına Giriş

ÖLÜ DEFİNLERİ

Anadolu Medeniyetlerinde Ölü Gömme Gelenekleri

FACEBOOKTA PAYLAŞ

Forum & Yorum

Forum

Kontrol Sizde

Sizde Site Yönetimine Katılın

İşaret Galerisi

Sizden Gelenler İşaretler

Çevrimiçi Kullanıcılar

· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 4,278
· En Yeni Üye: Alperen BULUT

DİNLER

Dinler Hakkında Bilgi

BURÇLAR

Burcunuz Hakkında Bilgi

DEFİNE KOMİK :))

Defineci Fıkraları ve Karikatürkeri

DEVAMLI SORULAR

Sık Sorulan Sorular

MİTOLOJİ BİLGİSİ

Mitoloji Bİlgisi

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

     

Define bulmak için cinlerden yararlanılır mı?

Define bulmak için cinlerden yararlanılır mı? Define arayanlar arasında cinlerle ilgili söylentiler vardır. Define konusunda yazılmış birkaç kitapta da cinlerle ilgili bir takım yazılar vardır. Önce Kur’an-ı Kerim’de cinlerle ilgili bilgileri inceledikten sonra define konusunda cinlerle ilgili ortaya atılan konuları açıklayalım. Aşağıdaki ayetlerin verdikleri bilgilerin dışında cinler hakkında hikayeler uyduranlara itibar etmeyiniz.

KARUNUN HAZİNELERİ.

KARUNUN HAZİNELERİ.Kâarun ilm-i simyayı öğrenir öğrenmez, kâr-ı ibadet bu imiş diyerek nihayetsiz mal sahibi oldu. Bir rivayette, hazinelerinin anahtarlarını 70 ve diğer bir rivayette 100 deve götürürdü. Mücahid (R.A. da derki, her bir anahtar ile 70 hazine kapısı açılırdı. Kâarun her hangi bir yere gidecek olsa, altun elbiseli ve altun lalıçlı 1000 erkek ve 1000 kadın dört bir tarafında giderlerdi. Velhasıl Benî İsrail iki kısmı olup, bir kısmı Musa Aleyhisselâmın, bir kısmı da Kâarun'un taraftarı idiler

GARİP BİR DEFİNE HİKAYESİ

GARİP BİR DEFİNE HİKAYESİDelikanlı, babalarının miras olarak bıraktığı arsaya bir ev yapmayı plânlıyordu.Fakat arsa, sadece bir ev yapabilecek genişlikteydi ve en büyük erkek çocuk olmasından ötürü burası ona yakışırdı. Delikanlı, “Allah vergisi” dediği açık gözlülüğü ile kısa bir süre sonra bütün işleri halletti ve diğer kardeşlerinin saflığından faydalanarak arsayı üzerine geçirdi. Ancak her zamanki parasızlığı ile evi nasıl tamamlayacağını kara kara düşünüyordu

DEFİNE İŞARETİ NASIL ÇÖZÜLÜR

DEFİNE İŞARETİ NASIL ÇÖZÜLÜRAntik Dönem toplumlarda sık sık yapılan savaşlar,ani baskınlar, çete ve eşkıya soygunlarına karşı insanlar ellindeki muhtelif değerleri korumak amacıyla saklama ihtiyacı duymuşlardır, hatta günümüz insanların kısmen uyguladıkları alışkanlıklardır.Gömü işleri ve düzenekler genelde taş ustaları, sert cisimlere şekil vermekte usta insanlar (heykel tıraşlar) tarafından yaptırılırdı.

Define bulan NE YAPACAK?

Define bulan NE YAPACAK? Eğer bir kişi define bulursa o definenin değeri Maliye ve Gümrük Bakanlığı'nca tespit edilir. Arazi hazineye aitse definenin yüzde 50'si hazineye, yüzde 50'si define arayıcısına; özel veya tüzel kişilere aitse, yüzde 40'ı arayıcıya, yüzde 10'u arazi sahibine, geriye kalan yüzde 50'si de hazineye verilmektedir. Vatandaş eğer tesadüfen bir define bulduysa, arama izni olmadığı için, definenin dağıtılmasında bu kurallar uygulanmaz.

Defineyi Kim ve Nasıl Gömdü ?

Defineyi Kim  ve Nasıl Gömdü ?   Gömüyü kimin gömdüğü konusunun bilinmesinde fayda vardır. Bu konuda herkes bir şeyler söyler yazarlar. Bunların iyi bilinmesi varlığın bulunması ve alınması zorluklarının bilinmesinde vardır. Definenin gömülüğü uygarlık ve kültürlere, zaman süreçlerine gömülme mevsimlerine ve hatta gece veya gündüz gömülmesine göre farklılık vardır.

Köylülere altınları müzeye getirin çağrısı

Köylülere altınları müzeye getirin çağrısıMardin'in Kızıltepe ilçesinde kanalizasyon kazısı sırasında çıkan altınların İlhanlılar dönemine ve 13. yüzyıla ait olduğu ortaya çıktı. Köylülerden buldukları altınları müzeye teslim etmeleri istendi. Topraktan çıkan altınların dökümü.

Define için kuyu kazan iki kişi, gaz zehirlenmesi sonucu öldü

Define için kuyu kazan iki kişi, gaz zehirlenmesi sonucu öldüDüzce'de define aramak için 9 metrelik kuyu kazan iki defineci, gaz zehirlenmesi sonucu kuyuda hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre, Düzce'nin Akçakoca ilçesine Bağlı Subaşı Köyü sınırları içerisindeki ormanlık alanda define ararken, kazdıkları kuyuda hayatını kaybeden definecilerin kurtarılması için kuyunun başında gözlemcilik yaptığı öğrenilen Yaşar K., itfaiye arama kurtarma ekiplerine haber verdi

Define avcıları Selimiye Camii'nin taşlarını söktü

Define avcıları Selimiye Camii'nin taşlarını söktüEdirne'de bulunan tarihi Selimiye Camii'nin taşları kimliği belirsiz kişiler tarafından söküldü. Caminin Mimar Sinan Caddesi'ne bakan iç avlu kapısının içerisinde koca taşı yerinden sökmeyi başaran kişilerin taşın altını yaklaşık bir metre derinliğe kadar kazmaları olayı gerçekleştirenlerin define avcısı oldukları ihtimalini güçlendirdi.

Asya`nın en büyük definesi satılıyor

Asya`nın en büyük definesi satılıyorEndonezya`da bin yıllık batıktan çıkarılan, uzmanların `Asya`da bulunan en büyük define` olarak tanımladığı 271 bin parça, çarşamba günü açık artırmaya çıkıyor

YENİFORUM SON KONULAR

Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye
14,580,392 Tekil Ziyaretçi