DEFİNE İŞARETLERİ

Define İşaretleri

DEFİNE HARİTALARI

Define Haritaları

DEFİNECİ KLAVUZU

Defineci Klavuzu

PARA KATALOĞU

Tarihi Para Kataloğu

DEĞERLİ MADENLER

Değerli Madenler

MEZAR & TÜMÜLÜS

Mezarlar, Steller, Tümülüsler

MEDENİYETLER

Anadolu Medeniyetleri Tarihi

DEDEKTÖR DÜNYASI

Dedektör Dünyasına Giriş

ÖLÜ DEFİNLERİ

Anadolu Medeniyetlerinde Ölü Gömme Gelenekleri

FACEBOOKTA PAYLAŞ

Forum & Yorum

Forum

Kontrol Sizde

Sizde Site Yönetimine Katılın

İşaret Galerisi

Sizden Gelenler İşaretler

Çevrimiçi Kullanıcılar

· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 4,278
· En Yeni Üye: Alperen BULUT

DİNLER

Dinler Hakkında Bilgi

BURÇLAR

Burcunuz Hakkında Bilgi

DEFİNE KOMİK :))

Defineci Fıkraları ve Karikatürkeri

DEVAMLI SORULAR

Sık Sorulan Sorular

MİTOLOJİ BİLGİSİ

Mitoloji Bİlgisi

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

     

Andriake Limanı'na saldırı

Andriake Limanı'na saldırı

Antik Çağ'da Anadolu'nun ve Roma İmparatorluğu'nun en büyük tahıl ambarlarından biri olan Andriake Limanı'na defineci saldırısı. Gözetleme kulesinin kalıntıları yağmalandı.

Yasaklı mumyanın sırrı

Yasaklı mumyanın sırrı

Asya’nın binlerce yıl öncesine uzanan gizemli geçmişine ışık tutan bir mumya, Çin’in politik engelleri nedeniyle ABD’de gösterileceği sergiden aniden çıkartıldı.

Yüzlerce mezar Google Earth'te ortaya çıktı

Yüzlerce mezar Google Earth'te ortaya çıktı

Google'ın en popüler uygulamalarından biri olan Google Earth, şimdi de arkeologların keşif aracı oldu.

Andriake: Kent, mahalle ve liman

Andriake: Kent, mahalle ve liman

Antik Dönem’de ayrı bir kent olmaktan çok, Myra’nın bir dış mahallesi ve limanı konumunda olan Andriake kenti, ilk olarak İ.Ö. 197 yılında, Seleukos Hanedanı Kıralı III. Antiokhos’un daha önceleri Ptolemaioslar egemenliği altında bulunan kenti ele geçirmesiyle tarih sahnesine çıkmıştır.

Kalıntıları bile heyecan verici

Kalıntıları bile heyecan verici

Bugünkü Kokarçay’ın alüvyonları ile kısmen dolmuş olsa da Andriake kenti, koyun iki yanına yayılmış kalıntıları ile arkeoloji meraklılarında heyecan uyandırır.

define arayan adam.

define arayan adam.Çok eski zamanlarda Bağdatlı bir fukara Konuvermişti bir gün büyükçe bir mirasa. Ani gelen zenginlik onu budala etti, O koskoca serveti bir kaç yılda eritti. Ama kolay değildi eskiye geri dönmek, Küheylan attan inip uyuz eşeğe binmek. Hep evine kapanır için için ağlardı, Yaradana sığınıp gece gündüz yalvardı:

4300 yıllık saray bulundu

4300 yıllık saray bulunduSeyitömer Höyüğü'ndeki kurtarma kazısında 4300 yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen saray kalıntıları ile içerisinde seramik, porselen ve metal eserler bulundu. ''Önceki yıllardan kalan Roma, Helenistik ve Orta Tunç Çağı dönemlerine ait katmanlardan kalan bölümleri alarak, höyüğü tamamen Erken Tunç Çağı dönemine oturtmaya çalıştık. Bunda da ancak yüzde 50 başarılı olabildik. Çünkü çok yoğun eserlerle karşılaştık ve Orta Tunç Çağı ile höyüğün eteklerindeki Roma ve Helenistik dönem kalıntıları hala duruyordu. Bunlar da bizim yavaş ilerlememize neden oldu.

Firavunun 'dev kafası' bulundu

Firavunun 'dev kafası' bulundu Mısır'ın en ünlü firavunlarından biri olan 3. Amenhotep'in dev heykelinin kafa kısmı, Luksor'daki kazılarda ortaya çıkarıldı. Tutanhamun'un dedesi 3. Amenhotep'in kızıl granitten heykeli, firavuna ait tapınak mezarda bulundu. Bunun, firavunun şimdiye kadar bulunan en iyi korunmuş durumdaki büstü olduğu belirtildi.

Mısır'da kaybolan mezar bulundu

Mısır'da kaybolan mezar bulunduKAHİRE - Mısır Kültür Bakanı Faruk Hüsnü, 1880 yılında İsveçli eski Mısır uygarlıkları uzmanı Karl Piehl tarafından başkent Kahire'nin 600 kilometre güneyindeki Luksor kentinde bulunan Amenhotep'e ait mezarın Belçikalı arkeologlarca yeniden ortaya çıkarıldığını açıkladı.

Definecilikte Bir İşaretin Gömü Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır

Definecilikte Bir İşaretin Gömü Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırÜlkemizde hemen hemen her bölgede kayalar üzerine yontulmuş değişik şekillerde figürler,izler, çizgiler, yazılar ve canlılara ait resimlere rastlamak mümkündür.Bu şekilde geçmiş medeniyetlerin bıraktıkları bu izlerin ne anlama geldiği merak edilmiş yıllarca araştırılmış, tartışılmış bazıları hakkında bir takım kanaate varılmıştır

YENİFORUM SON KONULAR

Sayfa oluşturulma süresi: 0.06 saniye
14,580,393 Tekil Ziyaretçi