Bal Grntle

Bal Yazdr
sahipli hazıneye ne yapılabilir
defineci25
acele cevap merhaba cihazla yer tespiti yapıldı kazı esnasında kayboldu cihaz baska yeri gösterdi sahipliymis ona ne yapabiliriz bilginiz için tskler

kim_staler
bence eğer buldunuz yer bir şahsa ait ise ona karışmayın bu arada sorun doğurabilir ve mahkemeye kadar çıkar ayrıca tarihi eser bulundurmak büyük bir suçtur ama bulduğunuz yer devlete aitse kimse görmeden alın bence zaten adamların bizden aldığı para yanında o hazine bahşiş kalır

batun1974
bi hoca bulman we bağlatman gerek
sabah ezanindan sonra da çıkarman gerek

defineci25
arkadaslar evde sahipli oldugu bilinen define buldum sahipli dediler cok hocayla konustum kimse kolay kolay gelmiyor zaten gelenide bulamadım hazine orda bense burda bekliyorum Smile

nowa_
arkadaşım biraz tuz al o tuza 7 defa ayetelkürsünüoku malınolduguyeregit tuzu daire şeklinde dök
ama sizin içeri girip çıkmanız için biryerbırak kapıgibi ama döktügüüz tuzun üstünden sakın geçmeyin hepiniz abdesli olun vede hiç konuşmayın

Duman
Gündüz gözüyle bu işi yapın yoksa ortada sıçan oynar gibi oynuyorlar bir orda bir burda.Altında bir oda vardır mutlaka oda içerisinde dolaştırıyorlar.

efsane34
selamün aleyküm eski yerleşim yerlerinde büyüklerimizin anlattıkları kadarı ile yer değiştirendefine yazemine yakın olduğu ölçünün yedi kat dibine doğru yada sağa sola doğru hareket edermiş bunun büyüsünü onlardan dinlediğim kadarı ile kan akıtılarak yani her han gi bir hayvan tavuk horoz vs gibi bir hayvan kesilerek kanını bulunduğu yerin üzerine akıtılırmış ve bu şekilde büyü bozulur muş.kazı yerinde cesaretin kırılmaması için li ilafi kureyşin suresinin devamlı okunması define yaprağının tütsü olarak yakılması gibi inşallah yanılmamışlardır saygılar allah kolaylık versin.Frown
Smile[img][/img]

pilveng
birader umudunu kırmak istemem ama gereçekler farklı neden bulamadığınızın 2 sebebi var 1. tahminim kazdığınız yer bol mineralli ve sizin makinede dandik makine her şeye ötüyor kazıyor ve boş çıkıyorsunuz yanınızda olan bilmişlerin bi taneside bu mal geziyor diyor bak sana bir öneri bir teneke içerisine taş koyup ucunuda sağlam bi iple bağla 50 cm ye kanal gibi kaz göm ve sürüklemeye çalış bak bakalım gidiyormu mal hiç bir yere gitmez 2. sebeb ise makineniz sağlam ise kazı tekniğini yalnış yapıyorsunuz bir yerde makine ötüyorsa kazdıktan sonra ötememesinin sebebi kazdığınız zaman toprak ayarı değiştiği için makine ötmez diyelimki gömü 1 metrede siz 50 cm kazdıktan sonra tekrar aynı yere vurduğunuz zaman ötmez o yüzden bayağı geniş kazacaksın kanal gibi daha sonra makinenin ötmediği ve kazdığın yerde yeniden toprak ayarı yapacaksın ondan sonra tekrar deneyeceksin
yere düşmekle sakıt olmaz cevher kadr-ü kıymetten

LYBRE
pilvenge katılıyorum.diger arkadsalrın yorumalrında elbette saygımız sonsuz imanımızda ta ve saglamdır elhamdülillah.yalnız en basta önemli olan kalbinizi bozmycaksınız.7 ayetel kürsi okuycaksınız devam edeceksiniz.imanınız tams güvenyrsanız eger bu durmdada illa dedğiniz gibi sapma olyorsa cihazınızdan yada çubugunuzdan süphe ediniz.bilindigi üzeri cihazlarda cubuklarda mineralden etkilenir yanıltır.bence her ikiside tecrübeli kişiye sdece ms olur sdece fikir verir.defineyi bulna tecrübe ve bilgidir sadece .sygılar.
^^severiz yaradılanı yaradandan ötürü^^...ustam SEYRANİ sağolsun.

Atlanlacak Forum:
Sayfa oluşturulma süresi: 0.02 saniye
8,337,967 Tekil Ziyaretçi