Bal Grntle

Bal Yazdr
Bir Kayanın Üzerinde At Nalı Ve Tay Ayağı acil lütfen
kaan_9292
arkadaşlar Bu işareti gezinirken gödüm aynı kayanın üzerinde at nalı ve tay ayağı var bu işaret ne anlama geliyor bir türlü çözemedim define işaretimidir eğer öyleyse define ne kadar mesafede aranmalıdır.işaretin konumu kayanın üzerinde at nalı oyması var bu at nalının sol üstünde tay ayağı bulunuyor.ama at nalında ve tay ayağında çivi yok yardım ederseniz sevinirim en kısa sürede resminide eklicem teşekkürler
kaan_9292 tarafndan eklenilenresim:
img0088a.jpg

Dzenleyen kaan_9292 Dzenleme Tarihi: 07-06-2009 21:08
DüZcELi_81

kaan_9292
Lütfen yardımcı olurmusunuz
DüZcELi_81

defineci99
S.A. Değerli kardeşim daha önce at nalı ile ilgili siteye açıklamıştım konuları okumuyorsunuz galiba at nalı ile ilgili genel ve en doğruya yakın açıklaması bu.
bu işaret genelde ay işareti ile magara işareti arasında tereddütlere meydan vermektedir
at nalı işaretinde olmazsa olmazı çivi delikleridir
çivi deliği olmayan işaret at nalı işareti değildir

Bu işaret de çok ender bulunan bir işarettir. Üzerin de çivileri muhakkak olmalıdır. Genellikle 6 çivili ya da 12 çivili olurlar. Burada ki çivilerin her biri o hazinenin miktarını belirtmektedir. .Örneğin66çivilii nal 60 kilogram hazineyi ifade eder. Anlamı ise; bu işaret iki kısımdan oluşur. Büyük at nalı ve küçük tay ayağı. Büyük at nalı işaretinin 10 metre çevresinde bir taşın üzerinde tay ayağının resmi mutlaka olmalı tay ayağını bulduktan sonra işaretin bulunduğu kayanın altını kazınız. Yaklaşık 80 cm de bu işaretin hazinesine ulaşırsınız. Hepsi altın paradır. Birde büyük nalın bulunduğu kaya ya müjde dediğimiz bir kaç tane altın para konulur. Bunun yeri de büyük at nalı işaretinin tam ortasıdır. Zaten orada küçük bir kabartma vardır. Nal bir tepe yamacında ve yeri taşlık olmalıdır ve çevresinde nalı tamamlayan işaretler vardır bunlar nalı tamamlayan işaretlerdir. Birde nalın önünde bir mezar veya gizli mezar olmalıdır ve onu da kontrol edin hazineye kavuşursunuz.

Bu işaretin çivili olanı hazine işaretidir. Yani eskiden at nallarına çivi çakarlardı ya işte bu işaretin temeli oradan gelmektedir. Bildiğimiz at nalı ebatlarında olması gereken bu işaretin bir müjdesi bir de ana hazinesi vardır,üzerindeki çivi adetine göre hazinesi de çoktur. genellikle 6 çivilidir. Bu işaretin müjdesi işaretin tam ortasında kayanın içindedir.Yani nalın tam ortasını kıracaksınız.Orada 3 tane büyük roma altını çıkacaktır. Ana hazinesi de bu işaretin 5-8 metre çevresinde bir taşın üzerinde küçük bir nal işareti(tay nalı) olacaktır.işte o işareti bulduktan sonra bulunduğu kayayı kaldırın tam altını 80 cm kazın.
bu işaretin hazinesi bir at yükü kadar yani iki heybe roma altını ve gümüşü dür.
Saygılar.
İŞARET NEYE BENZESE BENZESIN ÖNEMLİ OLAN ŞİFRE VERIP VERMEDIĞI.

alix
arkadasım sen galıba ıkıncı isaretı bulmussun benım buldugum ısaretın bırında cıvı var dıyerında yanı tay ayagında yok cevrede o tastan buyuk yaşlar varsa bı onlara bak kolay gelsın

kaan_9292
arkadaşlar işareti ekledim at nalı olmayabilir çünkü çivi yok çok aradım bugünde gittim baktım yok bu işaretin olduğu yerde bir sürü sıra kayalık var sanki kayalıkların ortası yol gibi sağda çizgi şeklinde kayalık solda çizgi şeklinde kayalık işaret bir tepenin yamacında bakabildiğim kadar kayanın üzerine baktım orda başka işaret göremedim.nal işaretidir diye işaretin ortasını kazdım şişkin gibiydi ama ortası sert çıktı kazılmadı ne olur yardımcı olun.bide bu sıra kayalıklardan haric te çok kaya var .
DüZcELi_81

kaan_9292
bide karşı tepenin yamacında aşağıdaki şareti buldum.sağdan sola doğru oyuklar 6 cm ,6 cm , 5.5 cm . acaba bu işaret yukarıda dediğim sıra kayalıklarımı gösteriyor .öyleyse ne yapmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.bu işaretin biraz altındaki kayada da sanki 2 göz ve bir ağıza benzeyen surat işareti gibi bişey var 2 tane oyuk yan yana altında çizgi şeklinde düz bir oyuklütfen yardım edin
kaan_9292 tarafndan eklenilenresim:
img0089a.jpg

Dzenleyen kaan_9292 Dzenleme Tarihi: 07-06-2009 21:20
DüZcELi_81

kaan_9292
arkadaşlar işaret mağara işareti olabilirmiki yoksa başka bişeymi
DüZcELi_81

defineci99
kaan_9292 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar işaret mağara işareti olabilirmiki yoksa başka bişeymi

.S.A. Değerli kardeşim mağara işaretı(u-n-D-)bu işaretler varsa mağara var demek başkada mağara işaretı olmaz.
Birde atığınız resimler çok küçük resmi büyütüğümüz zaman resim dağıliyor ya döşük megapiksle kamerayla çekiyorsunuz yada siteye resim atarken küçük link seçiyorsunuz en idalı link -440-480 dır ben bu resimlerde bir yey anlamiyorum anlamadığım için sağlıklı bir yorum yapamiyorum.
Benım bu işaretınde anladığım kadariyle sırtını o delikli kayaya ver karşıda sıralı kayalıklarda giriş olacak.
Saygılar.

kaan_9292
defineci99 kardeşim konuyla ilgilendiğin ve yorumların için çok teşekkür ederim peki en yukardaki işaretin anlamı nedir sence bunuda açıklayabilirmisin
DüZcELi_81

defineci99
kaan_9292 tarafından yazılan metin:
defineci99 kardeşim konuyla ilgilendiğin ve yorumların için çok teşekkür ederim peki en yukardaki işaretin anlamı nedir sence bunuda açıklayabilirmisin

Değerli kardeşim ben işaretı tam seçemedım resim çok küçük biraz grniş açıdan resim günderirsen gereken açıklamayı yaparım.

Saygılar.

kaan_9292
en yukardaki işareti kırmışlar yani tek resmi bu var.ama aşağıdakinin geniş açıdan resmini en kısa sürede eklicem dediğm gibi o üç oyuğun bulunduğu yerin karşısında sıra kayalıklar var ve en üstteki işaretde bu kayalıkların hemen yanında biz çubukla arama yaptık ama bişey göstremedi.defineci99 arkadaşım msnim kanemici-007@hotmail.com eklersen sevinirim
DüZcELi_81

kaan_9292
arkadaşlar birisine sordum bu at nalımı diye kadın göğüsü dedi bana sizce neye benziyor
DüZcELi_81

kilis
selam düzceli ben alaplı o işaret magr işareti
Smile

kaan_9292
magara işareti benim bildiğim bi tane oluyor. bunda 2tane birbirine doğru bakan işaret var
DüZcELi_81

Admin
DEĞERLİ DEFİNE DOSTLARINA;
ÖNCELİKLE BEŞ SAYFADAN OLUŞAN DEFİNE İŞARET KATALOĞUMUZU KESİNLİKLE BİRKAÇ KEZ GÖZDEN GEÇİRMENİZİ ÖNERİRİZ.

ARDINDAN DEFİNECİ KLAVUZU MENÜSÜNDEKİ İŞARETLERİN ORTAK DİLİ KISMINI OKUMANIZI TAVSİYE EDERİZ.
DefineHaritasi.com Ekibi

kaan_9292
sn admin dediğiniz yerlere baktım en yukardaki işaret yok onla alakalı bişeyde bulamadım yaklaşık bir aydır bekliyorum kayda değer bişey öğrenemedim mal orda yatıyor ama ben 1 aydır yatamıyorum lütfen yardımcı olun
DüZcELi_81

Admin
SELAM. STEMİZDE DEFİNE İŞARETLERİ KATALOĞU BEŞ SAYFADAN OLUŞMAKTADIR. OK İŞARETİ İÇİN TIKLAYINIZ.
DefineHaritasi.com Ekibi

kaan_9292
sn admın bu işaret ok işareti değil ondan eminim hem bütün define kataloğuna baktım
DüZcELi_81

Admin
MERHABALAR. SİZ KONUYA DAHA VAKIF OLDUĞUNUZ İÇİN İŞARETLERİNİZİN NEYE BENZEDİĞİNİ BURADA FORUMDA TÜM ÜYELER İLE PAYLAŞIRSANIZ YANIT ALACAĞINIZDAN EMİNİZ.
DefineHaritasi.com Ekibi

hardboy
değerli dostum ikinci işaretine yorum yapacağım kayanın üstünde iki tane göz gibi oyma var sırtını daya kayaya karşıya bak karşıda ya iki tane mezar birinde müjdesi diğerininde ya baş yada ayak altı tarafında buyuk meblağ vardır yada karşıya baktığında 3 yığma olucak bunların biri doludur ortadakinde başlamak her zaman avantajdır yada bir tümsek oda yoksa çukurlaşmış bir yer de olabilir artık verdiğim bütün bilgileri bir araya getirip birleştirebilirsen seni çok gusel bir gömü bekliyor bulursan bir çayını içerizSmileoda veririsen vermesende canın sağ olsun ALLAHA EMANETSİN KOLAY GELE

Atlanlacak Forum:
Sayfa oluşturulma süresi: 0.08 saniye
7,652,885 Tekil Ziyaretçi