Bal Grntle

Bal Yazdr
JEOSONAR 3D SISTEM
Casper
S.Aleyküm Değerli arkadaşlar Jeosonar 3D sistem isimli yeni bir cihaz çıkmış Tamamen yerli üretim olup 3D sistemlere göre metal ayrımı yapabilen bir cihaz olduğundan bahsediliyor birkez görme şansına sahip ooldum kullanan bir arkadaşımız var ise açıklama yapmasını rica edicem..Firma kurumsal bir firmaya benzemekte ben dedektör üreticileri içinde bukadar personel barındıran bir firmaya ilk kez rastladığım için açıkcası ilgimi çekti yorumlarınızı beklemekteyim.

Saygılar

cowon
bahsedilen cihaz almanyada üretilen andromeda isim cihazın kopyasıdır.orjinali dururken kopyasına para verilmez.

Casper
S.Aleyküm Değerli arkadaşım orjinali dururken kopyası demişsin bu bence yerli üreticilere bir nevi olsa hakaret değilmi?ayrıca yabancı cihazı aldık diyelim Türkiyede yabancı cihaz satıcıları müşteriyi muhatap bile almıyorlar ayrıca cihazın çalışmasıyla ilgili eğitim dahi verilmiyor benim bahsettiğim olay kopya veya orjinal olayı değil bu cihazı KULLANAN varmı diye sormuştum sanırım okumadan direk geçtiniz.

Saygılar.

xgr59
slm arkadaşlar
makro 3 d makinası bende var daha tam olarak makina hakkında bilgi sahibi olamadım makina sapıttı alan birkaç arkadaşta da aynı sorun varmış tavsiye etmiyorum. niyeti olan varsa satalım 1 aylık makina.
Grin

Casper
xgr59 tarafından yazılan metin:
slm arkadaşlar
makro 3 d makinası bende var daha tam olarak makina hakkında bilgi sahibi olamadım makina sapıttı alan birkaç arkadaşta da aynı sorun varmış tavsiye etmiyorum. niyeti olan varsa satalım 1 aylık makina.
Grin

S.Aleyküm elinizdeki cihaz a nekadar istiyorsunuz yazarsanız sevinirim.Uygun bir rakam ise ben alabilirim veya bir dostuma tavsiye edebilirim.Kullanmış olduğun cihaz 3d sistem cihazlar içinde ayrımı olan BANA göre iyi bir cihazdır 1 ay kadar sürede sıkılıp cihaz satıyorsanız vay halinize abicim Smile)) Bence sabırlı olmak gerek ayrıca kullanım zorluğunuz var ise satıcı firmayla görüşün isterseniz.

Saygılar

xgr59
syn casper jeosonar 3d sistemi test aşamasındayız tektekte 50 cm den tekpara kadar büyük demir parçası çıktı o kazılan yere 30 cm derinliğe 1 ytl biz gömdük ezdik toprağı onuda çekti ve dün höyük yanında bir mezar birde nesne tespit ettik en küçük kafa tespit etti tektek ararken 1.50 ve 1.70 derinlik aldık orta kafayı takıp sanırım firma tarafından verilen derinlik değerleri doğru tektekte çok terletir çok derin çekiyor uğur elektroniğin yeni makinasınla beraber test ettik bunun;) yanında sıfır kalır biz en küçük kafa o normal kafada bizim 20 cm çıkan fişekleri bile görmüyor

xgr59
sn casper sanırım biz toprak ayarını tutturamıyorduk daha önce. tarlada sorun yok ama bahçede sorun yaşıyoruz onuda çözmeye çalışıcaz bu konuda önerebileceğiniz bir şey varmı toprak ayarı şaşması karışması hakkında

Casper
S.Aleyküm xgr59 Bu cihazla vermiş olduğu ölçülerde kesinlikle hayal kırıklığı yaşamadım 5-10 Cm yanılmayla derinliği bana net veriyort diyebilirim...şuana kadarki test çalışmalarımız kullanmakta olduğumuz diğer cihazlara göre oldukça umut verici şekilde ilerlemekte...Küçük arama başlığını henüz kullanmış değilim,Cihaz üzerindeki diğer 2 Antenle kullanım Dahya doğrusu ( Kendimi TEST) etmekteyim, Bakınız 10 yılı aşkındır arazi ve cihazlar hakkında kendi çapımda deneyimlerim bulunmakta ve yeni almış olduğum cihazla hala test yapmaktayım insanlar kulaktan dolma veya tavsiye üzerine cihaz alıp n3-5 gün sonra başlıyorlar cihaz şöyle cihaz böyle yorum yazmaya...Öncelikle şu bilinmeliki iş yapmayan cihaz yoktur her cihaz kapasitesi doğrultusunda iş yapmaktadır ben bu cihazı 2,5 - 3 ay oldu alalı hala denemeler yapıyorum ki Arazide beni yormasın Arazi şartları çok zor arkadaşlar ve tam öğrenilmeyen bir sistem ile birlikte araziye çıkarsak kaos yaşamamız kaçınılmaz öncelikle almış olduğumuz cihazımızı biraz sabır birazda eğitimle tanımamız gerekmekte....Cihaz alacağınız firma veya kuruluş yada kişilere eğitimini iyi anlayana kadar ders almanızı ,Hatta toprak üzerinde eğitim almanızı isteyiniz inanın masa üstü anlatımların dışında belirgin bir fark ortaya çıkacaktır.

Saygılar

Casper
xgr59 tarafından yazılan metin:
sn casper sanırım biz toprak ayarını tutturamıyorduk daha önce. tarlada sorun yok ama bahçede sorun yaşıyoruz onuda çözmeye çalışıcaz bu konuda önerebileceğiniz bir şey varmı toprak ayarı şaşması karışması hakkında

S.Aleyküm Değerli arkadaşım Tarlada toprak ayarı tutuyor arazide tutmuyorsa yoğun minerallerden dolayı veya atık metallerin çok olduğu bir bölgede olabbilirsiniz,Bu durumda hassasiyet oranını düşürerek deneyiniz durum ydeğişmediği taktirde büyük başlığı takarak Chaz Hassasiyetini %60 lara alırsanız toprak ayarı gerektirmez.Durum iyne devam ederse satıcı firma ile irtibata geçin ilgileneceklerini umuyorum hatta cihazla birlikte gidin Orada arazi üzerinde eğitim veriyorlar bi deneyin derim..Allah kolaylık versin.

Saygılar

The world
sevgili casper şu 3d sistemini kullandığını yazzmışsın işin doğrusu biraz banada göven veriyordu taki senin de yazılarını okuyuncaya kadar şimdi dahada gövenim arttı ben bundan umutvardım senin açıklamaların bana cesaret verdi 3d konusunda lutfen biraz daha bu konuda bilgi verirmisin teşekkurler şimdiden...

Casper
S.Aleyküm The WorLd Arkadaşım Bahsettiğimiz cihaz Jeosonar 3D Sistem denilen bir cihazdır.ben cihazı alalı çok fazla olmadı test aşamasındayım hatta her geçen gün eksiklerimi tamamlıyorum desem daha doğru olur .Değerli arkadaşlar Forum bölümümüzde yazılanları okuyorum inanın hayret içindeyim insanlar cihaz alıyorlar ve hemen birşeyler bulup Tabiri caizse anında köşeyi dönme peşinde düşünceler sergileniyor.

-Kullandığımız cihazın eğitimini iyi almalıyız.Ben elimdeki cihazla yaklaşık 3 aydır test yapıyorum ve her takıldığımda satıcı firma ile irtibata geçiyorum hatta gidip eğitim alıyorum.Yaklaşık 10 yıldır arazi ve cihazlarla haşırneşir biri olarak arazide kazma sallamanın nekadar zor olduğunu bilen kişilerdenim ,bunun içindirki iyi bir cihaz + iyi bir operatör en minumum hatayla sorunlarımızı aşacaktır.

saygılar.

xgr59
s.a sayın casper jeosonar 3 d sistemde bir toprak ayarı şekliyle zeminüzerindeki kayalara boşluk vermesi ve toprak ayarı değiştirmesi sorununda çözüm bulmuş gibiyiz şu şekilde yapıyoruz hassasiyeti 90 da yapıp yan yana yerlerde sıfırı kontrol ediyoruz sonra zemin ayarı bölümünden çıkıp aynı yerde hassasiyeti 80 e çekiyoruz bir daha kontrol ediyoruz ve aramaya geçiyoruz aslında 80 e düştükten sonra kontrolde ayarda bir değişiklik istemedi kayalarda boşluk vermiyor ve topral ayarı bozulmuyor denemelerimizde. sanırım şu şekilde oluyor hassasiyeti yapıp direkt olarak aramaya geçildiğinde sınırda oluyor toprak ayarı ve ufak değişiklikleri hissediyor bu şekilde biraz tölorans artıyor sanırım biz memnun kaldık saygılar

mursel
s.a sevgili casper jeo sonar 3d sistemleri hakkında sizden bakşa kimsenin açıklamaları yok burada lutfen mumkun olsa bizimle bildiklerinizi daha sık paylaşın gerçi deneme aşamasındayım diye yazmışsınız ama yinede isteğim sizin daha fazla bilgi paylaşımınızdırGrin tşkler

Casper
S.Aleyküm Jeosonar'cı dostlarım Smile uzun ve zahmetli çtestlerimiz sonucu Jeosonar 3D sistem cihazımızda çok daha detaylı erimler aldık ve sizlerle paylaşmak istedim.

1-Çok iyi bir toprak ayarı gerekmekte ( Toprak minarellerini zemin balans ayarı sayesinde elememiz gerekiyor )

2-Arama başlıkğını yere paralel bir şekilde tutmamız gerekmekte.

3-Arama ekranındaki barlar e osileskop ekranını çok iyi analiz etmemiz gerekmekte ( Sonuca gitmeden önce baya yardımcı oluyor )

4-Yine arama ekranında yükselmekte olan barlar var,Bu barlar tamamen yükseliyor ise hedefin yüzeye çok yakın olduğu veya almış olduğumuz sinyalin çok şiddetli yani büyük olduğu anlamına gelmekte.

5-Eğerki barlar tamamen yükselmiyor % olarak 30-40 veya 50 gibi yükseliyorsa, edefin derinlerde olduğu anlamına gelmekte,( açıklama: Örnek;Barlar %30 yükseliyor ve almış olduğumuz sinyal boyutu çok kısa değil ise bu nokta üzerinde ilgilenmemiz anlamı taşımakta.

6-Cihazın en güzel özelliklerinden biri derinlikte yanıltmaması yani biz testlerimiz esnasında 10-15 Cm gibi çok küçük yanılmalarla cihazın vermiş olduğu derinliklerde önceden gömmüş olduğumuz hedefleri algılama yaptık.

Tüm bu anlatımlarım biraz zor gibi görünsede aslında püf noktası Zemin balans ayarını ( Toprak ayarı ) iyi yaptığımızda neredeyse % 60 işimizi kolaylaştırmış oluyoruz.Sonuçta yapmış olduğumuz iş zor bir iştir ve unutmamak gerekirki kimse parasını kolay bulunsun diye saklamaz Smile Biraz sabır ve özverili çalışma sonucu çok daha iyi verimler alacağımızı düşünmekteyim.

Not: Almış olduğum bu verileri cihaz satıcı firma ile mağazalarında tartışmaya gittiğimde çok anlayışlı ve özveri ile dinleyerek eksiklerimizi tamamlamamızda yardımcı olmuşlardır bu katkılardan dolayı arkadaşlara siteniz aracılığı ile teşekkürlerimi sunuyorum.Kullanıcı arkadaşlara tavsiyem satıcı firma ile eksikleri ve desteklerini muhakkak istesinler inanın ben günde 7-8 kez aramama rağmen ilk günkü gibi titiz ve özveri ile yaklaşmaktalar.Sanırım Kurumsallık böyle bir özveri istemekte.

Deneyimi olan arkadaşların yorumları ile sorunlarımızı aşmak dileği ile.

Saygılarımla.

ecde
Selamun aleykum sevgili dostum.yine casper vari bir yorum yazmışsın ellerine sağlık övgüyü hakedecek yorumlar varsa onlar senin yorumlarındır inan gerçekten çok sade ve titiz bir yorum olmuş emeğine sağlık kardeşim saygılar ecde

cbar42
merhaba arkadaşlar jeosonar 3d çift sistem almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum o kadar parayı vermeye değermi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Horozziyon
S.A. satıcılar bir arada paslaşıyorSad cespar arkadaş on yıllık deneyimde en son jeosonar 3d de karar kılmış ne diyelim hayırlısı bol kazançlar..Grinben yirmi yılın üzerinde bu işlerin içinde olmama rağmen vede bir çok dedektör,alantarayıcı alıp sattım şu yada bu diyemiyorum çünkü teknoloji hızla ilerliyor ve darbeli pulse sistemli cihazlar bu işler için hızla gelişiyor,birde gradiometre bu ikili bu iş için piçilmiş bence saygılarWink

Admin
MERHABALAR...
BİZ TİCARİ AMAÇLI BU SİTEYİ YÜRÜTMEDİĞİMİZ İÇİN HİÇBİR MARKA VEYA MODEL DEDEKTÖR İYİDİR-KÖTÜDÜR DEMİYORUZ. ANCAK "Dedektörler" BAŞLIĞI İLE MEVCUT DEDEKTÖRLER HAKKINDA BİLGİ BULABİLİRSİNİZ. BÜTÜN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE SUNARIZ.
DefineHaritasi.com Ekibi

birgaripgezgin
selamün aleyküm arkadaşlar evet bana da şu anda bir adet toprağın altını gösterecek görüntülü makineye ihtiyacım var ..şu anda satın alma lüksüm yok ama eğerki isteyen bir abim bir kardeşim olursa bir piknik yapma şansımız olur ilgi ve alakanıza teşekkürler..
Smile

Horozziyon
Sayın Admin.!Casper reklam yapıyor benim sözlerim ona size değil,ve insanlarımız bir umutdur deyim hayale kapılıp varını yoğunu gerçeği yansıtmayan sözler eden kişilere dik durmak lazım biz toprağa umudumuzu bağladık onların gözleride umududa bizim CEBİMİZDEGrinGrin

Atlanlacak Forum:
Sayfa oluşturulma süresi: 0.07 saniye
7,647,802 Tekil Ziyaretçi