Bal Grntle

Define Haritası » ÇÖZÜMÜNÜ ÖÐRENMEK İSTEDİÐİNİZ İÞARETLER » Fotoğrafsız İşaretlerinize Yorumlar
 Bal Yazdr
!!!MAKAS İŞARETİ ACİL YARDIM ARKADAŞLAR!!!
sgullu
Merhaba, arkadaşlar ben doğu anadolu bölgesinde geçmişte ermenilerin yaşadığı bir bölgedeyim.. Burada çok fazla işaret var ama bulunan bir çok işaret ya kırılıp parçalanmış ya da yeri değiştirilmiş.. bana da söylenene göre makas işareti olan bir bölge var ama işaret yerinden oynatılmış, ama ben defineharitasi.com'dan makas işaretinin anlamını araştırırken dikkatimi çeken bir şey oldu. makasın anlamı şu; Kesişen yol ya da kesişen akarsu veya vadi (iki dağ arası) anlamına gelir. Çevresinde kesişen yol veya akarsu varsa bunların çevresinde yüzey araştırması yapılmalıdır. makas işaretinin olduğu bölge de tam bu tarife uyuyor; yani o bölgede akarsu değil ama iki tane derenin bileştiği ve iki tepe arasında... bu durumda ne yapmam gerekiyor, arkadaşlar gerçekten de altın bu iki derenin birleştiği yerde mi? nasıl bir arama yapmalıyım? yardımcı olan arkadaşlar; etkili bir bilgi alabilirsem, söz veriyorum eğer bir şey bulursam kesinlikle sizinle iletişime geçerim... daha çoook işaret var buralarda fotoğraflı olarak da göndereceğim, farklı bir destek dedektör, cihaz gibi destekte bulunmak isteyen arkadaşlara da yok demem, arkadaşlar definelerle dolu bir bölgedeyim ve bundan eminim.. destek verecek olanlar için şimdiden teşekkürler...

Admin
MERHABA...
SİTEMİZDE MEVCUT YORUMLARA GÖRE:
-Kesişen yol ya da kesişen akarsu veya vadi (iki dağ arası) anlamına gelir. Çevresinde kesişen yol veya akarsu varsa bunların çevresinde yüzey araştırması yapılmalıdır.
-Kırık makas şeklinin malı kesişen yolların veya derelerin kesişme noktalarındadır.
-Kerpeten de aynı mantığa sahiptir. Kesişen yol veya nehiri gösterir. Dağınık olan emanetin göstergesi olabilir.
DefineHaritasi.com Ekibi

Atlanlacak Forum:
Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye
13,092,877 Tekil Ziyaretçi