Bal Grntle

Define Haritası » ÇÖZÜMÜNÜ ÖÐRENMEK İSTEDİÐİNİZ İÞARETLER » Fotoğrafsız İşaretlerinize Yorumlar
 Bal Yazdr
80 ton altın iddası
55asd55
Dedem böle anlatıyor;
Uzaktan gözetleme kayalar: garpu kalesi , eğri kale , yüksektepe , harami tepesi
Gavur harmanı , köy yeri , körük tepesi , aşrın çarşı, kayanın bulunduğu yer burası (yakınındakiler)
Soba borusu gibi iki ve ya üç delik yukarıdan aşağı kayanın içine.
Kayanın sağ tarafında 20-30 cm derinliğinde 10-15 genişliğinde bir delik.Deliğin üzerinde üstünde el işareti gibi bişey var. onu kırdık içinden yaldız şeklinde taş parçaları bulundu.Gine aynıları var içinde hepsi çıkarılmadı. kaya gebeli (hamile)
10 cm genişliğinde kemer şeklinde oyma var.Kayanın karşısındaki kayanın sağ tarafında bir delik ve aynı kayanın 10-15 metre üstünde 4-5 kişi oturup ve ayakta duracak şekilde yatma bçimi bir yatak bir kişi veya iki kişi yatacak şekilde.Bir kişi giresilik kapı kayanın içine girmek için bulunan delik. Kayanında o mağarının yapılma şekli horasan (keçi sütü)la sıvanmıştır.aynı muhitte bulunan keçi sütüylen yapılmış harçla tabiat şeklinde girintili çıkıntılı kayaya benzetmişler aynı kayanıın altında bulunan önceki anlatıığım şekildeki delik üzerinde keçi sütüylen yapılmış harçla aynı kaya şekline yapılmış.Bayağa kesker şeklindeki kazmaylan yumuşak şekilde kaynatılmış.keçi sütüylen bulunan harçla imal edilmiş.Şimdiden teşekkürler.

pirana
üstad tam anlamadım bunu sizin dedenizmi anlattı? omu yerleştirmiş altınları, yoksa o tesadüf görmüş ama alamamış yada bi yerden duymuş oda size aktardı? kafam biraz dağınık kusura bakma anlamadım..

55asd55
pirana tarafından yazılan metin:
üstad tam anlamadım bunu sizin dedenizmi anlattı? omu yerleştirmiş altınları, yoksa o tesadüf görmüş ama alamamış yada bi yerden duymuş oda size aktardı? kafam biraz dağınık kusura bakma anlamadım..

zaten onun arazisinde bir yer o bölgeyi de çok iyi biliyor o bana anlattı cevabın için teşekküür ederim ama çok eski bir yapı olduğunu sölüyor zamanında çok uğraşmışlar almak için ama olmamış

pirana
üstad sanırım sen görmedin yeri ve varsayım üzerine kendince bişeler arıyorsun.. bence o yere git incele, her ayrıntının fotolarını çek, birlikte değerlendirelim. Yoksa benim başka bi fikrim yok.. illaki doğal olmayan her işaret önemlidir. Fotoları paylaşırsan sitedeki değerli üyelerle birlikte değerlendirmekte fayda var. Saygılar.

55asd55
pirana tarafından yazılan metin:
üstad sanırım sen görmedin yeri ve varsayım üzerine kendince bişeler arıyorsun.. bence o yere git incele, her ayrıntının fotolarını çek, birlikte değerlendirelim. Yoksa benim başka bi fikrim yok.. illaki doğal olmayan her işaret önemlidir. Fotoları paylaşırsan sitedeki değerli üyelerle birlikte değerlendirmekte fayda var. Saygılar.

doğru gidince fotoları çekip sizinle paylaşıcam

55asd55
evet fotoğraf çekicem yakında

pirana
Eğer siteye foto yüklemeyi bilmiyorsan Hunter_aydin@windowslive.com bnm msn adresi. Ben yardımcı olurum.

zekai hoca
kolay gelsin
cinlerle ilgili sorunu olanlar,sonçare zekai hoca ( soncare.zekaihoca@hotmail.com ) tel:0533 620 54 53

Atlanlacak Forum:
Sayfa oluşturulma süresi: 0.04 saniye
13,092,886 Tekil Ziyaretçi